سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار موسسات فعال ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی از عدم شفافیت در قانون...

موسسات فعال ارزهای دیجیتال در آفریقای جنوبی از عدم شفافیت در قانون گذاری ناراضی‌اند

مؤسسات مالی و شرکت‌های فعال در زمینه‌ی رمز ارزها در آفریقای جنوبی اعلام کردند: درصورتی که قانون گذاران کشور دستورالعمل‌ها و قوانین شفاف و روشنی در این زمینه ارائه ندهند، مجبور به انتقال پروژه‌های خود به خارج از کشور خواهند شد.

به گزارش ارزنیوز؛ Sean Sanders مدیرعامل پلتفرم سرمایه­‌گذاری رمز ارز Revix که در آفریقای جنوبی فعالیت دارد، از تصمیم خود نسبت به انتقال این پروژه به انگلستان خبر داد؛ او هم­چنین عملکرد دولت آفریقای جنوبی در زمینه­‌ی شفاف سازی دستورالعمل‌­های نظارتی در رابطه با صنعت رمز ارزها را فوق‌­العاده کُند اعلام کرد و افزود چنین امری، منجر به لطمه خوردن افق­های سرمایه‌­گذاری مربوط به صنعت کریپتوی این کشور در سطح بین­‌الملل خواهد شد. وی عنوان کرد اگر این محیط فاقد قوانین و دستورالعمل­‌های شفاف باشد، دید سرمایه­‌گذاران به پلتفرم ما دید مثبتی نخواهد بود و این بدبینی را می‌­توان کاملاً به­‌جا دانست.

Sean Sanders در ادامه­‌ی صحبت­‌هایش گفت: “به نظر می­‌رسد آفریقای جنوبی در جهت مخالف برخی از پیشگامان و نوآوران توسعه ­یافته­‌ی این صنعت قرار دارد. اقدامات نهادهای نظارتی این کشور که مقررات امنیتی بسیار قدیمی و صد ساله را در این زمینه پیش گرفته بودند، در مقایسه با کلاس جدید دارایی­‌های رمزنگاری ­شده، بسیار کند و سست به­‌نظر می‌رسد.”
مدیرعامل Revix هم­چنین خبر داد که این پلتفرم درحال برنامه‌­ریزی برای راه‌­اندازی دفتر خود در آلمان نیز هست.

شرکت­‌های فعال در حوزه‌­ی کریپتو در آفریقای جنوبی اعلام کردند که مؤسسات مالی این کشور، تمایلی به ارائه‌­ی خدمات بانکی به آن‌ها ندارند.
Marius Reitz مدیرکل آفریقاییِ صرافی بین‌­المللی رمز ارزها به نام Luna هشدار داد که چنین تحریم آشکاری ازطرف بانک­ها، مقبولیت کلی این حوزه را برای جامعه‌­ی بومی این کشور از بین خواهد برد. او عنوان کرد: “این امر، موجب خواهد شد تا مشتریان نتوانند با ارز کشور خود نسبت به خرید بیت کوین اقدام کنند.”

روند مقبولیت رمز ارزها در آفریقای جنوبی به دلیل افزایش کلاهبرداری­‌های اخیر که در این حوزه اتفاق افتاده، با مشکل مواجه شده است. در ماه گذشته­‌ی میلادی سازمان نظارتی FSCA آفریقای جنوبی اعلام کرد که تعداد کلاهبرداری‌­ها در این حوزه، باتوجه به روند مثبت فعلی بازار، به‌­شدت درحال افزایش است. این سازمان در بیانیه‌­ی خود در تاریخ ۴ فوریه به سرمایه‌­گذاران هشدار داد: “برای پیوستن به روند صعودی بازار، تحت فشار قرار نگیرید و برای از دست دادن موج بزرگ بعدی، نگرانی به خود راه ندهید.”

در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ گزارشی مبنی بر انحلال پروژه­ی پانزیِ آفریقای جنوبی به نام Mirror Trading International توسط نهادهای نظارتی این کشور مخابره شد که در آن بیش از 23 هزار بیت کوین از سرمایه­‌گذاران دریافت شده بود.
تحقیقات انجام شده توسط FSCA نشان داد که این شرکت، سوابق حساب­‌ها را نگهداری نمی­‌کند یا نسبت به حفظ اطلاعات کاربران خود هیچ اقدامی انجام نمی‌­دهد. سرمایه­‌گذاران از برداشت وجوه خود ناتوان ماندند و طبق تحقیقات FSCA، مدیرعامل این پروژه­ی پانزی Johann Steynberg احتمالاً به برزیل گریخته است.

منبع: Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید