چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار موسس مایکروسافت؛ اگر دارایی کم‌ تری از ایلان ماسک دارید بهتر است...

موسس مایکروسافت؛ اگر دارایی کم‌ تری از ایلان ماسک دارید بهتر است حواستان را جمع کنید!

موسس مایکروسافت، به کسانی که دارایی کم‌تری از ایلان ماسک دارند در مورد خرید بیت کوین هشدار داد. وی در گزارشی اعلام کرد که هنوز هم نظر مثبتی به ارز دیجیتال بیت کوین ندارم و برموضع خود استوار ایستاده‌ام.

به گزارش کوین تلگراف، بیل گیتس (Bill Gates) موسس مایکروسافت به افرادی که قصد دارند با استراتژی ایلان ماسک سرمایه‌گذاری یا خرید بیت کوین انجام دهند هشدار داد.

او در مصاحبه‌ای با امیلی چانگ (Emily Chang) خبرنگار بلومبرگ، اذعان داشت که ایلان ماسک به تکنیک‌های پیشرفته‌ی مدیریت معاملاتی دسترسی دارد که سرمایه‌گذاران متوسط از آن محروم هستند.

بیل گیتس در پاسخ به این موضوع که آیا احتمال سقوط بیت کوین و جود دارد؛ پاسخ داد و به توئیت‌های ایلان ماسک که می‌تواند قیمت بیت کوین را بالا پایین نماید اشاره کرد. و افزود احتمالا ماسک از چنین آسیب‌هایی در بازار مصون است.

گیتس گفت:

همان‌طورکه می‌دانید ایلان ماسک به قدری پول دارد که شرایط آن به صورت تصادفی با قیمت بیت کوین بالا و پایین نخواهد شد.

 

در تاریخ ۲۳ فوریه، دوهفته پس از آن که کمپانی تسلا اعلام کرد ۱ و نیم میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده، قیمت بیت کوین ۲۰ درصد افت پیدا کرد. در این تاریخ قیمت بیت کوین از ۵۸.۲۵۸ به ۴۶.۶۲۴ رسید. در همین دوره ۴۰۰ میلیون دلار از ارزش کل بازار جهانی ارزهای دیجیتال دود شد و به هوا رفت.

این سقوط عجیب تنها چند ساعت پس از توئیت ایلان ماسک که اعلام کرده بود قیمت بیت کوین و اتریوم بالا است اتفاق افتاد،‌ ممکن است صحبت‌های ماسک انتقادی بوده باشد یا در تلاش برای کاستن قیمت این دو ارز دیجیتال بوده باشد؛ هرچه که بود قیمت‌ها افت شدید پیدا کردند!

گیتس نسبت به پیروی کورکورنه از ایلان ماسک مخصوصا برای کسانی که میلیاردر نیستند، اخطار داد که بهتر است مراقب باشند.

گیتس در ادامه افزود:

کسانی که به این جنون‌ها علاقمند می‌شوند، کسانی هستند که پول ندارند. به همین دلیل نظر مثبتی به این ارز دیجیتال ندارم؛ نگاه کلی من این است که؛ اگر کم‌تر از ایلان ماسک پول دارید باید مراقب باشید.

در ادامه موضوع مصرف انرژی بیت کوین به پیش کشیده شد و گیتس اعلام کرد از لحاظ بازدهی سود خوبی از بیت کوین نصیب نخواهد شد.

موسس مایکروسافت همچنین ادامه داد:

مواردی در جامعه وجود دارند که خروجی را در پی دارند که ما روی آن خروجی سرمایه‌گذاری می‌کنیم. بیت کوین دارای مصرف انرژی بسیاری است. تراکنش‌های بدون نام و نشان را رواج می‌دهد که این تراکنش‌ها قابل بازگشت نیستند.

بیل گیتس گفت:‌

ارزهای دیجیتال بد نیستند اما باید شفاف، بازگشت‌پذیر و حتما متمرکز باشند.

خلاصه خبر:

موسس مایکروسافت، به کسانی که دارایی کم‌تری از ایلان ماسک دارند در مورد خرید بیت کوین هشدار داد. وی در گزارشی اعلام کرد که هنوز هم نظر مثبتی به ارز دیجیتال بیت کوین ندارم و برموضع خود استوار ایستاده‌ام.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/bill-gates-warns-bitcoin-buyers-if-you-have-less-money-than-elon-musk-watch-out

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید