چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

نئو (NEO)چیست؟

این مقاله راهنمای ارز دیجیتال نسبت بر اصلی‌ترین رقیب اتریوم یعنی نئو متمرکز شده است. ببینید کارشناسان در مورد نئو، کوینی که به قاره‌ی آمریکا و اروپا معروف شد و به عنوان Antshares شناخته می‌شود . نئو یکی از پرطرفپارترین کوین‌های فناوری بلاک جین است.

این راهنما توضیح می‌دهد که بلاک چین نئو چگونه طراحی شده است و چرا هنوز در کنار سایر ارزهای رمزپایه رقیب این فناوری محسوب می‌شود. برای اطلاع از چگونگی استفاده‌ی نئو از قراردادهای هوشمند و هویت‌های دیجیتال و مقایسهی آن با بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال‌، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

نئو به طور گسترده‌ای پاسخ چین به اتریوم در نظر گرفته می‌شود. هر دو ارز دیجیتال از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند اما نئو برای پیشرفت در شبکه‌ی اتریوم از بلاک چین منحصر به فرد خود بهره می‌برد. نئو خود را به عنوان شبکه‌ی توزیع شده برای اقتصاد هوشمند تعریف کرده است. منظور ما از اقتصاد هوشمند دارایی های دیجیتالی با هویت دیجیتالی است که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود.

حقایق جالب از نئو

نئو اولین حضور خود را در غرب و در سال ۲۰۱۶ با نام Antshares شروع کرد. نئو برای اجماع بلاک چین از «تحمل خطای بیزانس» (bDFT) استفاده می‌کند‌. این موضوع یک پروتکل اثبات سهام است. ۵۰٪ از توکن‌های نئو در ICO فروخته شد و ۵۰٪ دیگر به شورای نئو توزیع شد. نئو با دستیابی به سرمایه 5 میلیارد دلاری بازار تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۲۰ ارز رمزپایه برتر صعود کرد. به طور خلاصه‌، نئو یک ارز رمزنگاری شده است که برای تسهیل تجارت بدون اعتماد به دارایی‌های دنیای واقعی از طریق قراردادهای هوشمند به راحتی قابل برنامه‌ریزی استفاده می‌کند.

شبکه ی نئو چگونه طراحی شده است؟

شبکه‌ی نئو بر روی دو توکن ساخته شده است. نئو و گس. توکن‌های نئو در حین روند پیدایش از قبل استخراج شدند. آن‌ها دارای ۱۰۰ میلیون توکن هستند که برای ایجاد بلوک‌، مدیریت شبکه و هرگونه اجماع مورد استفاده قرار می‌گیرند. رمز گس به گونه‌ای طراحی شده است که به عنوان سوخت و درواقع نوعی امنیت  برای بلاک چین نئو عمل می‌کند . GAS از قبل استخراج نشده است و برای استفاده در تخصیص منابع و حفظ روزانه‌ی  بلاک چین طراحی شده است. این موضوع همچنین برای پاداش به کاربران وبرای حفظ بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد.

قراردادهای هوشمند ؛ براساس طراحی اتریوم

نئو بر اساس طراحی اتریوم و  برای ایجاد اقتصاد آینده ساخته شده است. در اقتصاد مدرن‌، یکی از مشکلات اساسی؛ اعتماد است. پس از همه‌، چگونه می‌توانید با کسی که به او اعتماد ندارید تجارت کنید؟ نئو و اتریوم هر دو تلاش کرده‌اند تا از طریق قراردادهای هوشمند این مشکل را حل کنند. اگر کاربران بخواهند مبادله‌ای انجام دهند‌، اولین دارایی‌های آن‌ها را دیجیتالی کرده و به نئو تبدیل می‌کنند. سپس آن‌ها یک قرارداد هوشمند ایجاد می‌کنند که در بلاک چین غیرمتمرکز ذخیره می‌شود. سپس تجارت به مشخصات دقیق قرارداد انجام می‌شود. این بدان معناست که کل تجارت بدون حضور مستقیم هیچ یک از طرفین انجام می‌شود. برای نگه داشتن پایان معامله مجبور نیستید به شخص دیگری اعتماد کنید زیرا بلاک چین آنها را مجبور به این کار می‌کند.

مزایای نئو چیست؟

هر دو قرارداد هوشمند نئو و اتریوم با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی ساخته شده‌اند. تفاوت در این است که اتریوم از زبان مادری خاص خود به نام سالیدیتی استفاده می‌کند. قراردادهای هوشمند نئو به زبان سی شارپ و جاوا قابل نوشتن و تدوین است. در آینده‌، توسعه دهندگان همچنین می‌خواهند کاربران بتوانند در پایتون و گوگل قراردادهای هوشمند بنویسند. این موضوع به کاربران نئو اجازه می‌دهد تا توسعه دهنده‌ای را برای پروژه‌های دیگر استخدام کنند و همچنین او می‌تواند قراردادهای هوشمند تولید کند. یک کاربر اتریوم فقط برای ساختن قراردادهای هوشمند نیاز به استخدام شخصی دارد.

نئو چگونه از هویت دیجیتال استفاده می کند؟

نئو همچنین از یک هویت دیجیتال برای محافظت از کاربران خود استفاده می‌کند. افراد و موسسات می‌توانند هویت دیجیتالی خود را کسب کرده و کاربران نئو فقط می‌توانند با طرف‌هایی که دارای هویت دیجیتالی تأیید شده هستند تجارت کنند. این امر به محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداری کمک می کند و رعایت قوانین بین المللی را برای نئو آسان می کند.

نئو چگونه ساخته می شود؟

مانند اکثر ارزهای رمزپایه‌، نئو توسط جامعه‌ی خود ایجاد می‌شود. برخلاف اکثر ارزهای رمزنگاری شده دیگر‌، نئو بر‌خلاف اثبات سهام یا اثبات کار سنتی بر اساس مفهوم «بیزانسی اثبات سهام» (Strange-of-Stake) بنا شده است. وقتی بیت کوین ایجاد می‌شود‌، به این دلیل است که «استخراج کنندگان» ASIC برای حل معاملات پیچیده‌ای که بلوک‌های بیشتری به بلاک چین  اضافه می‌کنند‌، حل می‌شوند. سپس به آن‌ها برای پاداش بیت کوین می‌دهند.

بر خلاف بیت کوین‌، کاربران نئو براساس تعداد سکه‌هایی که در اختیار دارند پاداش می‌گیرند تا با استفاده از رایانه‌های خود برای حل معاملات. در عوض‌، هر رمز نئو به عنوان نوعی سهم در بلاک چین عمل می‌کند.

eoGAS چیست و چگونه به عنوان پاداش استفاده می شود؟

هر بار که یک بلوک جدید ایجاد می‌شود‌، کاربران با نئوGAS پاداش می‌گیرند. این اتفاق تا زمانی که GAS به ۱۰۰ میلیون سکه در بازار برسد ادامه خواهد داشت. سپس دارندگان نئو با بخشی از هزینه‌های معامله پاداش می‌گیرند.

بلوک ‌های جدید با چه سرعتی در بلاک چین نئو تولید می شوند؟

هر ۱۵ الی ۲۰ ثانیه یک بلوک جدید تولید می‌شود و در حدود یک سال ۲ میلیون بلوک ایجاد می‌شود. با این سرعت‌، حدود ۲۲ میلیون سال به حداکثر ۱۰۰ میلیون GAS می‌رسد. لازم به ذکر است که برای دریافت سود تجاری توسط معامله‌گران‌، نئو آن‌ها باید در کیف پول شخصی و نه در صرافی نگهداری شود.

آیا هر چیزی باعث افزایش قیمت نئو می شود؟

مانند همه‌ی ارزهای رمزنگاری شده‌، نئو نیز تمایل دارد که بقیه بازار را دنبال کند. اگر کاهش قیمت بیت کوین را مشاهده کرده‌اید، انتظار می‌رود نئو و سایر آلت کوین‌ها با وحشت تاجران و تلاش برای فروش دارایی‌های خود قبل از ضرر ، ضربه بزرگی را متحمل شوند. مانند اکثر ارزهای رمزپایه‌، نئو نیز بسیار ناپایدار است. شما باید انتظار داشته باشید که در این ارز دیجیتال برخی از بالا و پایین‌های چشمگیر را ببینید.

پایگاه کاربری اصلی نئو کجاست؟

پایگاه کاربری اصلی نئو در چین است. این بدان معناست که ارز تحت تأثیر بیشتر اخبار مربوط به آن منطقه است. اگر شما علاقمند به تجارت در نئو هستید‌، باید مراقب تحولات چین و هرگونه مقررات ورودی از طرف دولت چین باشید. اگر نئو هرگز با مقامات چینی شریک شود‌، باید انتظار داشته باشید که ارزش زیادی را ببینید. گفته می‌شود‌، نرخ ارز دیجیتال بلاک چین (CBDC) که به سرعت در حال توسعه است‌، احتمالاً بیشتر با نئو رقابت می‌کند.

چه چیزی باعث افزایش قیمت نئو می شود؟

مانند همه ارزهای رمزنگاری شده‌، نئو نیز تمایل دارد که بقیه بازار را دنبال کند. اگر کاهش قیمت بیت کوین را مشاهده کردید‌، انتظار می رود نئو و سایر altcoins با وحشت تاجران و تلاش برای فروش دارایی‌های خود قبل از ضرر‌، ضربه‌ی بزرگی را متحمل شوند. مانند اکثر ارزهای رمزپایه‌، نئو نیز بسیار ناپایدار است. شما باید انتظار داشته باشید که برخی از بالا و پایین شدن‌های بسیاری را ببینید.

توجه رسانه‌ها به قیمت‌های نئو نیز به شدت در قیمت ان تاثیر گذار خواهد بود. هنگامی که نئو (آن زمان به عنوان Antshares شناخته می‌شد) برای اولین بار به عناوین غربی رسید فقط یک کارگزار Bittrex برای خرید آلت کوین آن وجود داشت. هرگونه افزایش قیمتی که توسط عاملبن اصلی ایجاد می‌شود‌، یک دوره‌ی اصلاح  را تجربه می‌کند زیرا سوداگران درگیر سودآوری و ارزش اوراق بهادار می‌شوند.

آیا نئو تنظیم می شود؟

مانند «مونرو» (Monero) و «دش» (Dash)، نئو احتمالاً در برابر هرگونه مقررات نسبتاً مقاوم خواهد بود. در موارد منرو و دش‌، این بدان دلیل است که ارزها خود باعث ناشناس ماندن می‌شوند‌، که از نظر تئوری از کاربران محافظت می‌کند. در مورد نئو ، به این دلیل است که آنها آشکارا تمایل خود را برای همکاری با مقامات اعلام کرده‌اند. این ممکن است باعث شود دولت چین دلسوزانه‌تر به آن‌ها نگاه کند. عامل اصلی نئو وضعیت بازار در چین و هرگونه مقررات در آن منطقه خواهد بود. به ویژه اینکه آیا مشاغل چینی نئو را به عنوان راه‌حل استاندارد بلاک چین خود انتخاب می‌کنند.

شم انداز قیمت نئو چیست؟

چشم انداز قیمت نئو کمی نامشخص است. در کوتاه مدت ، باید منتظر نوسان باشید زیرا سوداگران از عدم اطمینان در مورد آینده ارز رمزنگاری شده سو استفاده می‌کنند. در میان مدت و بلند مدت‌، بعید به نظر می‌رسد که دولت چین سرکوب کامل ارزهای رمزپایه را آغاز کند‌، در این صورت انتظار دارید که ارزش نئو سقوط کند.

کارشناسان درباره نئو چه می گویند؟

به طور کلی‌، کارشناسان دیدگاه مثبتی نسبت به آینده ارز دارند ، اگرچه نگرانی‌هایی در مورد آسیب‌پذیری آن از نظر مقامات چینی وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید