چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه آموزش اتریوم نرم افزار استخراج اتریوم با استفاده از کنسول PlayStation 5: شوخی یا...

نرم افزار استخراج اتریوم با استفاده از کنسول PlayStation 5: شوخی یا حقیقت؟!

در روزهای گذشته گزارش‌هایی در مورد استخراج اتریوم از طریق کنسول بازی PlayStation 5 منتشر شده است. هرچند که ممکن است کاربران راهی را برای استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از سخت‌افزار قدرتمند کنسول‌های نسل جدید پیدا کنند؛ اما به نظر می‌رسد خبرهای اخیر در این مورد خبرهای جعلی هستند.

گزارش‌های به دست آمده از GizChina نشان دهنده‌ی این موضوع است که یک توسعه‌دهنده چینی به نام « ییفان ژو » (Yifan Gu) موفق به استخراج اتریوم با استفاده از کنسول پلی‌استیشن ۵ شده است. برطبق این گزارش به این مسئله که ممکن است این شخص با اورکلاک کردن پردازنده AMD Ryzen و همچنین پردازنده گرافیکی AMD Radeon کنسول پلی‌استیشن ۵ موفق به دستیابی هش ۹۸.۷۶ مگاهرتزی در ثانیه برای استخراج شده باشد، اشاره شده است. تصویری که از سخت‌افزار این شخص منتشر شده، نشان می‌دهد که او برای استخراج به ۲۱۱ وات احتیاج دارد.

با این وجود، این تصویر خبرساز منتشر شده دارای یک کد QR است که نشان دهنده‌ی این موضوع است که کل این خبر صرفاً به عنوان یک شوخی و فقط برای سرگرمی ساخته شده است. با اسکن این کد پیام «چنین نرم افزاری وجود ندارد» به همراه یک خنده نمایش داده می‌شود.

کمپانی سونی در ۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ کنسول جدید بازی خود با نام PlayStation 5 را عرضه کرد. این شرکت اعلام کرده بود که این کنسول تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ در اختیار کاربران چینی قرار نخواهد گرفت. با توجه به تقاضای بالای کاربران سراسر جهان و همچنین منع تردد و دشواری ارسال این دستگاه به چین به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، دسترسی این کاربر به کنسول و ایجاد سریع تغییراتی در آن به منظور استخراج اتریوم کمی تعجب‌آور و غیرقابل باور خواهد بود.

هرچند که کاربران قادر خواهند بود با استفاده از سیستم‌های رایانه‌ی شخصی، کنسول‌های بازی اصلاح شده یا دستگاه‌های مخصوص و آماده می‌توانند به استخراج ارزهای دیجیتال در خانه بپردازند؛ اما خطرات این کار در کنار هزینه‌های بالای مربوط به استفاده از برق باعث می‌شود تا این کار طرفداران زیادی نداشته باشد. برخی از کاربران اقدام به استفاده از کارت‌های گرافیک قدرتمند و پیشرفته‌تر در دستگاه‌های آماده استخراج ارزهای دیجیتال می‌کنند که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود. سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال باعث شده تا کاربران دست به اقدامات خلاقانه‌ای زده و مزارع جالبی را در منزل و حتی ماشین‌های خود ایجاد کنند.

رابطه استخراج ارزهای دیجیتال با کنسول‌های بازی موضوع جدیدی نیست. سال گذشته توسعه‌دهندگان 1st Playable شایعات مربوط به استفاده غیرمجاز یکی از بازی‌های آنها از سخت‌افزار کنسول Nintendo Switch به منظور استخراج ارزهای دیجیتال را رد کرده بودند.

خلاصه:

طبق گزارش ها  یک توسعه دهنده ی نرم افزار و کارت های گرافیک کنسول بازی جدید را به دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال تغییر داده است.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/crypto-myth-busted-users-haven-t-mined-ether-using-a-playstation-5-yet

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید