چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار نفوذ در قلب دیفای/ هکرها کمر راری را شکستند

نفوذ در قلب دیفای/ هکرها کمر راری را شکستند

بر اساس خبری که دیروز منتشر شد، راری کپیتال (Rari Capital) نیز به جمع قربانیان هک‌های اخیر دیفای پیوست و ۱۱ میلیون دلار از سرمایه ذخیره خود را از دست داد. به دنبال این گزارش رمز ارز بومی این شرکت RGT به شدت سقوط کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ پس از حمله 11 میلیون دلاری روز گذشته، اعلام شد که راری کپیتال (Rari Capital)،دومین پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که قربانی یک هک عظیم می‌شود.

این پلتفرم که طاق‌های بازده بهینه و استخرهای وام با نام بوتیک را مدیریت می‌کند، با انتشار یک توییت، حمله روز گذشته را تأیید کرد و گفت که ما در شرایط سختی قرار گرفته‌ایم.

سخنگوی این شرکت افزود: به نظر می‌رسد که این پروژه یک قرارداد ما بین شیطان و امیلیانو بوناسی، هکر وایت هت (whitehat)، است.

آلفا فایننس با انتشار یک توییت اعلام کرد: این هک مربوط به طاق‌های بازده بهینه در راری می‌باشد، زیرا هیچ صندوق آلفایی در معرض خطر قرار نگرفته است.

در حال حاضر کیف پول هکر دارای 4 هزار اتریوم، به ارزش بیش از 15 میلیون دلار است، اما به نظر می‌رسد بخشی از این بودجه اعلام شده، از یک حساب دیگر باشد. مهاجم پیش از این حمله برای عقد یک قرارداد به تیم راری پیامی ارسال کرده اما سپس معامله خود را لغو نموده است. از آنجا که او هزینه کمی را برای پیش پرداخت واریز کرده بود، ناظران تیم پیش از لغو پیام می‌توانستند این پیغام را به عنوان معامله در لیست انتظار مشاهده کنند.

به نظر می‌رسد مهاجم در پیام خود بیان کرده است: تیم آلفا همورا (Alpha Homura) از برداشت بیش از 6 میلیون دلاری او جلوگیری می‌کند.

اما در حال حاضر کاربران در توییتر خود جمع شده‌اند تا بررسی کنند که تیم راری چطور می‌خواهد این خسارات را جبران کند. در پی هک‌ها و سوء استفاده‌های متدوال در چند روز اخیر به نظر‌ می‌رسد که جبران خسارت برای کاربران به یک روال معمول و رو به رشد تبدیل شده است، این در حالی است که اخیراً ایزیفی از برنامه جبران خسارت 60 میلیون دلاری خود در پی هک گسترده این شرکت رونمایی کرده است.

اما پیش از این هم، تیم راری کپیتال به دلیل جوان و تازه کار بودن، بسیار مورد انتقاد و تمسخر کاربران قرار می‌گرفت. در حالی که بسیاری این درز مالی را به دلیل حضور تیم جوان و بی‌تجربه این سیستم می‌دادند، عده‌ی دیگری معتقدند که اقدامات امنیتی دیفای (Defi) بسیار پیشرفت کرده و به زودی قرار است از مشکلات این تیم پشتیبانی نماید.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید