سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار نمایش ایلان ماسک دوج را در هم کوبید

نمایش ایلان ماسک دوج را در هم کوبید

پس از حضور ایلان ماسک در برنامه Saturday Night Live، جنجالی دیگر در بازار دوج کوین به راه افتاد و بر خلاف انتظارات بر سر رشد قیمت این ارز، برخی از سرمایه‌گذاران حساب‌های خود را از دوج کوین خالی کردند. این اتفاق خشم بسیاری از طرفداران دوج کوین را به همراه داشت.

به گزارش ارزنیوز؛ سرانجام ارز رمزنگاری شده دوج کوین توانست در برنامه Saturday Night Live واکنشی که مدت‌ها منتظر آن بود را دریافت کند اما با وجود امیدهای بسیار به سرمایه‌گذاران کلان این ارز، نتیجه واکنش‌ها تخلیه فوری حساب‌ها از دوج کوین بود.

ایلان ماسک، بنیان‌گذار تسلا که از اواخر آوریل پس از تلاش برای رشد این ارز موضع خود را تغییر داده بود و پامپ این کوین را تنها یک سرگرمی عنوان می‌کرد در نهایت در شب برگزاری این شو تیر آخر خود را زد و آن را طرح نمایش سرگرم کننده عنوان کرد. اما بمب انفجار این نمایش زمانی منفجر شد که مادر ایلان ماسک بر روی صحنه آمده و از او پرسید که آیا هدیه روز مادرش دوج کوین است؟ و در جواب ماسک پاسخ داد: همین طور است.

در چند دقیقه پس از این گفتگو، قیمت دوج بیش از ۲۵ درصد سقوط کرده و از ۰/۶۶ دلار در ابتدای شو به ۰/۵۵ دلار رسید. البته از آن زمان تاکنون این مبلغ تا حدی بهبود یافته و در زمان انتشار این خبر به حدود ۰/۵۲ دلار رسیده است.

یک ساعت قبل از شروع این شو، قیمت دوج ۰/۶۶ دلار بود. یک اصلاح نزولی ممکن است در قبال این عقب گرد تاثیر خوبی داشته باشد اما به نظر می‌رسید که خود ماسک نیز سعی دارد تا از هیاهوهای ایجاد شده جلوگیری کند به همین دلیل در توییت اخیر خود از دنبال کنندگان خواست تا با احتیاط سرمایه گذاری کنند. اما با این وجود داده‌های جدید نشان می‌دهند که هنوز هم تعداد سرمایه‌گذاران این ارز رو به افزایش هستند.

بسیاری از سرمایه گذاران دوج امیدوار به اخباری جنجال بر‌انگیز پس از مصاحبه ایلان ماسک بودند. زیرا حتی اشاره‌ای کوچک از سوی ایلان ماسک می‌تواند تأثیر قابل توجهی در قیمت این ارز داشته باش و ثابت شده است که حرکت قیمت این ارز بر موج رسانه‌های اجتماعی حساس است و تجربه نشان داده است که توییت‌های ماسک اغلب منجر به افزایش قیمت می‌شوند. تصور می‌شد که ذکر یک محرک بزر‌گ‌تر، به طور بالقوه، منجر به سودهای بیشتر نیز خواهد شد.

اما آن چه که آشکار است پس از اجرای مونولوگ ایلان ماسک، معامله‌گران به ذخیره و خرید دوج پاسخ منفی دادند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید