چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار نهنگ‌های بیت کوین به خواب می‌روند

نهنگ‌های بیت کوین به خواب می‌روند

بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی گلسنود تعداد نهنگ‌های دارنده هزار واحد بیت کوین یا بیشتر روز به روز در حال کاهش بوده و از سال ۲۰۱۲ تا کنون به ۸۲ عدد رسیده است.

به گزارش ارزنیوز؛ بر اساس داده‌های درون شبکه‌ای که توسط وبسایت تحلیلی گلسنود (Glassnode) ارائه شده است، تعداد نهنگ‌هایی که دارای ۱,۰۰۰ واحد بیت کوین یا بیشتر هستند، به پایین‌ترین حد خود از سال ۲۰۱۲، یعنی ۸۲ عدد رسیده است.

آخرین باری که تعداد این آدرس‌ها تا این حد پایین بود، مربوط می‌شود به ۱۵ دسامبر ۲۰۱۲، حدود چهار سال پس از راه‌اندازی بیت کوین، زمانی که بهای هر بیت کوین تنها ۱۳.۵۱ دلار بود.

با این حال با توجه به داده‌ها، در پنج ماه گذشته تعداد آدرس‌های با موجودی بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین، افزایش چشمگیری داشته است.

اما چندین پیشرفت عمده در صنعت ممکن است باعث ایجاد اتفاقاتی فوق العاده در بازار آینده شود. مهم‌ترین گزینه، تصمیم السالوادور برای پذیرش این ارز به عنوان پول قانونی در 7 سپتامبر سال جاری خواهد بود. لازم به ذکر است که این تصمیم علی رغم اعتراض شدید ساکنان و مخالفان سیاسی، به تصویب نهایی رسیده است.

بازارهای رمزنگاری این هفته  در پس پرده راه اندازی صندوق سرمایه گذاری معاملاتی آتی بیت کوین یعنی ProShare، باز هم صعود کردند. با  این وجود تب و تاب بازار امروز وضعیتی متعادل را تجربه کرد، اما نباید فراموش کرد که تصمیم گیری نهایی ETF بیت کوین اولین مورد در نوع خود در ایالات متحده خواهد بود و به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد تا با ضمانت‌ یک محصول سرمایه گذاری تحت نظارت، در معرض استفاده از بیت‌کوین قرار گیرند.

در نتیجه این اتفاقات، تأثیرات مثبت و اساسی برای پذیرش نهادی بیت کوین در ایالات متحده خواهد داشت.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید