چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار هجوم سرمایه گذاری مقامات و سیاستمداران اوکراین در بازار ارزهای دیجیتال

هجوم سرمایه گذاری مقامات و سیاستمداران اوکراین در بازار ارزهای دیجیتال

پس از اجرای قانون اعلام اموال و دارایی‌های سیاستمداران اوکراین، اظهارنامه‌های معتبر، از وجود حساب‌ها و دارایی‌های دیجیتال بسیار زیاد این افراد خبر داده‌اند، اما با این وجود بسیاری از مقامات هنوز نتوانسته‌اند مالکیت دارایی‌های دیجیتال خود را اثبات نمایند.

به گزارش ارزنیوز؛ سیاستمداران و مقامات دولتی اوکراین، موظف به اعلام اموال و دارایی‌های خود هستند و اظهارنامه‌های بسیاری از آنان نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی در بخش ارزهای دیجیتال انجام داده‌اند.

با این حال، برخی از مقامات نیز تاکنون نتوانسته‌اند مالکیت دارایی‌های دیجیتال خود را تأیید کنند.

دیمیتری گورین، نماینده حزب حاکم در پارلمان، نیز در میان آن‌ها قرار دارد و داده‌ها نشان می‌دهند که همسر وی ۴۲ واحد بیت کوین دارد، اما او مدعی شده است ارزهای دیجیتال را در کیف پولی سخت افزاری در خودروی خود، که چند ماه پیش به سرقت رفته نگهداری کرده و به آن‌ها دسترسی ندارد.

با این حال آژانس ملی پیشگیری از فساد اوکراین می‌گوید: آقای گورین تاکنون هیچ مدرکی در تأیید صحت این اطلاعات ارائه نکرده است.

گورین در میان مقامات سیاسی اوکراین مستثنی نیست. پیش‌تر، در ماه سپتامبر، اخباری مبنی بر اینکه رئیس خدمات نظارتی دولتی (SRS)، اولکسی کوچر، نتوانسته مالکیت یک ذخیره رمزنگاری بزرگ‌تر را اثبات کند، منتشر شد.

طبق اظهارات وی در ماه دسامبر، هنگامی که او فرمانداری را ترک کرد، 77 (BTC) به ارزش حدود 13.1 میلیون هریونیا (واحد پول ملی اوکراین در مقابل دلار) داشت (تقریباً 490 هزار دلار با نرخ فعلی هریونیا (hryvnia)).

همچنین، اظهارنامه‌های مالیاتی نشان می‌دهد که مقام و اعضای خانواده وی در طول دو دهه گذشته، از 2001 تا کنون، کمتر از 1 میلیون هریونیا (حدود 37 هزار دلار) دستمزد دریافت کرده‌اند.

NAPC معتقد است که این نشان می‌دهد کوچر، اطلاعات غلطی در مورد دارایی‌های دیجیتال خود ثبت کرده است.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید