چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار هر واحد بیت کوین، 1 میلیون دلار/ پیشواز برای دارایی جذاب

هر واحد بیت کوین، 1 میلیون دلار/ پیشواز برای دارایی جذاب

سردبیر کوین دسک، بیت کوین را یک دارایی فوق‌العاده جذاب برای نگهداری و غیر قابل رقابت می‌داند و پیش‌بینی می‌کند تا ۵ سال آینده این احتمال وجود دارد که قیمت این رمز ارز از مرز ۱ میلیون دلار هم عبور کند.

به گزارش ارزنیوز؛ امروزه بیشتر کارشناسان بازارهای مالی معتقد هستند، ارزش فعلی بیت کوین همین حالا هم بسیار بیشتر از چیزی است که باید باشد، بااین‌حال، سردبیر کوین دسک معتقد است، احتمال رسیدن قیمت هر واحد بیت کوین به 1 میلیون دلار طی پنج سال آینده دور از ذهن نیست.

اولی لیچ (Ollie Leech)، سردبیر کوین دسک (CoinDesk)، بیت کوین را یک دارایی فوق‌العاده جذاب برای نگهداری دانست و در حالی که بیت کوین را غیر قابل رقابت خواند افزود: هاوینگ بعدی در سال ۲۰۲۴ اتفاق می‌افتد و در آن زمان یک جهش قیمتی بسیار بزرگ در بیت کوین خواهیم داشت.

(هر چهار سال یکبار (پس از گذشت ۲۱۰ هزار بلاک در بلاک‌چین بیت کوین)، میزان تولید بیت‌کوین‌های جدید به شکل ناگهانی نصف می‌شود یا به طور دقیق‌تر، پاداش اهدایی به ماینرها برای اضافه‌کردن یک بلاک به بلاک‌چین ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.)

همیشه بعد از هاوینگ، یک افزایش قیمت شدید ایجاد می‌شود. آخرین نصف شدن پاداش بیت کوین در سال 2020 بود و تا امسال شاهد انفجار قیمت‌ها بوده‌ایم. من نمی‌دانم چه زمانی بیت کوین از 1 میلیون دلار عبور خواهد کرد، اما احتمالاً بعد از سال 2025 خواهد بود.

در حال حاضر بیت‌کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان، ارزش بازار آن چیزی در حدود یک تریلیون دلار است که نسبت به سال قبل تقریباً دوبرابر شده است. ارزش بازار بیت کوین بیشتر از ارزش بازار شرکت‌های مشهوری همچون فیس‌بوک، تسلا و علی‌بابا است. بسیاری از همین شرکت‌های بزرگ وارد بازار بیت کوین شده‌اند و همین شرکت تسلا حدود ۲.۵ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد.

لینک منبعfinance.yahoo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید