چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار هشدار دولت کره‌ی جنوبی/ پاندمی مالیات یقه ارزهای دیجیتال را گرفت

هشدار دولت کره‌ی جنوبی/ پاندمی مالیات یقه ارزهای دیجیتال را گرفت

به دنبال خبر منتشر شده در روز گذشته مبنی بر تصمیم دولت کره‌ی جنوبی جهت اجرای طرح مالیات بر ارزها دیجیتال امروز اظهاراتی از سوی وزیر دارایی این کشور به گوش می‌رسد.

به گزارش ارزنیوز؛ در میان مخالفت روزافزون، علیه قوانین جدید مالیات بر ارزهای رمزنگاری شده در کره جنوبی، وزیر دارایی، هونگ نام کی، تأیید کرد: دولت از سال آینده دریافت مالیات بر سود سرمایه حاصل از معاملات رمزنگاری را آغاز می‌کند.

رویترز روز سه شنبه گزارش داد: اخذ مالیات از سال آینده اجتناب ناپذیر است، ما باید مالیات را بر سود حاصل از تجارت دارایی‌های دیجیتال وضع کنیم.

هونگ با تأکید بر اینکه ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین به عنوان دارایی‌های نامشهود مالیات دریافت می‌کنند  خاطرنشان کرد: این که آن‌ها را به عنوان یک ارز ببینیم سوءتفاهمی بیش نیست.

وزیر همچنین هشدار داد که معاملات رمزنگاری در برابر اشکال جدید جمع آوری پول و کلاهبرداری غیرقانونی از امنیت کمی برخوردار است و از سرمایه گذاران خواست هنگام انتخاب گزینه‌های سرمایه گذاری هوشیار باشند.

همان‌طور که قبلاً گزارش شده بود، در ابتدا قانون‌گذاران کره جنوبی در مورد سود 20 درصدی سرمایه گذاری در معاملات رمزنگاری ژوئیه 2020 بحث کرده و پیشنهاد داده بودند که سود سالانه بیش از 2.5 میلیون وون (2200 دلار) از اکتبر 2020 مشمول مالیات خواهد بود.

دولت کره جنوبی در مواجهه با انتقادات و فشارهای شدید در مورد پیشنهاد مالیات رمزنگاری شده از طرف لابی گران رمزنگاری محلی، قوانین جدید مالیات بر سود رمزنگاری را رسما به تعویق انداخت.

در واقع كیم بو كیوم، نامزد نخست وزیری كره جنوبی اخیراً قول داده است كه به مجددا به طرح مالیات رمزنگاری نگاهی بیاندازد تا مطمئن شود كه بازرگانان نسبت به این قانون برخورد عادلانه ای خواهند داشت.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید