چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار اخبار صرافی‌ها هشدار Massari: وجود ایرادات در اعتبار سنجی binance

هشدار Massari: وجود ایرادات در اعتبار سنجی binance

با وجود ۱۱ اعتبارسنج دستی که روزانه در binance smart chain فعالیت می‌کنند، تحلیلگران در خصوص تمرکز این پروتکل هشدار دادند.

به گزارش ارزنیوز؛ علی رغم اینکه طرفداران Binance همواره از عملکرد برتر Binance Coin (BNB) برای Q1 2021 تجلیل می‌کنند، نگرانی‌ها در مورد تمرکز اکوسیستم Binance افزایش می‌یابد.

در تاریخ 12 آوریل‌، رایان واتکینز، محقق مساری (massari)، با هدف متمرکز کردن اعتبا‌ر‌سنج‌های زنجیره‌ای Binance، اظهار داشت که هر چرخه‌ای با جدیدترین راه حل متمرکز برای تمام مشکلات در بلاکچین‌ها طراحی می‌شود.

وی افزود: افراد تأثیرگذار در هر چرخه این روایت‌ها را در بازار تزریق می‌کنند، و این عبارات را به خورد معامله گران ساده لوح می‌دهند.

BSC با داشتن 21 اعتبار‌سنج فعال خود که روزانه توسط Binance Chain انتخاب می‌شود، از توافق Proof of Staken Authority (PoSA) استفاده می‌کند، شبکه‌ای که فقط با 11 اعتبار سنج اداره می‌شود. (اعتبارسنجان BSC سهام BNB)

تصور این موضوع سخت است که هر اعتبارسنج Binance Chain به نوعی به Binance متصل شده یا به آن گره خورده است، Messars’s Wilson Withiam افزود که هر یک از این اعتبار‌سنج‌ها به نوبه خود و  به ترتیب با سیستمی که از قبل تعریف شده است بلوک تشکیل می‌دهند. به نظر می‌‌رسد هیچ مکانیزمی برای تعیین اینکه کدام یک از آن‌‌ها بلوک بعدی را تولید خواهد کرد وجود ندارد.

واتکینز تلاش کرد تا سؤتفاهمات مطرح شده در مورد عملکرد BSC را برطرف کند، وی در گفته‌های خود با بیان اینکه مزایای سرعت آن نسبت به شبکه اصلی Ethereum محصول جادویی تمرکز است نه نوآوری و فناوری، به برتر و بی نقص بودن این اعتبارسنج تأکید کرد.

وی بیان کرد که این پروتکل یک شاخه از Ethereum با یک مجموعه اعتبار‌سنج متمرکز است. او افزود که اگر واقعاً فکر می‌کنید BSC به برتری قرارداد هوشمند دست یافته و به مرحله‌ای برای انجام تسویه حساب جهانی بدل خواهد شد، سخت در اشتباه هستید.

با این حال، earoshthime کاربر توییتر ادعای واتکینز و دیگران رارد کرد و در توییت خود نوشت که وقتی نوبت به اختراع و نوآوری می‌رسد‌، کپی برداری یک ویژگی است و نه یک اشکال. کپی کردن نشانه‌ی این است که چیزی در آن‌جا ارزش کاوش دارد اما برای بهتر بودن تنها ارائه‌ی یک تفاوت شاخص لازم است.

گزارش عملکرد 9 آوریل Messari برای سه ماه اول 2021 نشان داد که BNB، با دارا بودن 709 درصد سود، بهترین عملکرد رمزنگاری را از خود نشان داده است و به همین دلیل جزو 10 گزینه‌ی برتر می‌باشد.

سرمایه BNB اکنون بیشتر از سرمایه بانک های بزرگ UBS و Banco Santander است.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید