چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار هک پروژه‌ ی دیفای؛ منجربه سرقت ۳.۸ میلیون دلار از صرافی غیرمتمرکز...

هک پروژه‌ ی دیفای؛ منجربه سرقت ۳.۸ میلیون دلار از صرافی غیرمتمرکز DODO شد

در ماه‌های گذشته حملات زیادی به پروژه‌های دیفای انجام شد. آخرین پروژه‌ای که هدف حمله‌ی هکرها قرار گرفت، چندین استخر از صرافی غیر متمرکز DODO بود که حدود ۳.۸ میلیون دلار از آن به سرقت رفت.

 

به گزارش ارزنیوز ؛ صرافی دودو در جواب به اولین شکایت مطرح شده در باره‌ی این موضوع،‌ در توئیتی اعلام کرد که پورتال ایجاد استخرها را موقتا غیرفعال کرده و با همکاری تیم امنیتی برای بازیابی سرمایه‌های از دست رفته تلاش می‌کند.

بعد از مدت  زمانی کوتاه تیم صرافی DODO اعلام کرد که این حمله در چند استخر دیگر V2 به نام‌های ( WSZO  WCRES ، ETHA، FUSI ) نیز اتفاق افتاده است. اندی بعد نیز، تیم دودو مجددا  اذعان کرد که این حمله در تاریخ ۸ مارس انجام شده و طی آن، هکرهای ناشناس از چندین V2 Crowdpool سوء استفاده کرده‌اند. استخرهای نقدینگی جمعی شامل ( WSZO ، WCRES ، ETHA، FUSI ) هستند. این صرافی توانسته است سرمایه‌های موجود در استخر AC را بازیابی نماید، اما تا الان نتوانسته‌اند دیگر استخرها را نجات دهند. تمام استخرهای V1‌، به جز (Crowdpool V2) امنیت بالایی داشته‌اند.

کرود پول یا استخر نقدینگی جمعی ترکیبی از جذب «سرمایه عمومی»(crowdfunding)  و «استخر نقدینگی» (liquidity    pool) است.  کرودپول فرصتی برای توزیع توکن‌ها و ایجاد بازارهای نقدینگی را ایجاد می‌کند.

براساس گزارش تیم صرافی دودو، ۳.۸ میلیون دلار در جریان این حملات به سرقت رفته است که انتظار می‌رود ۱.۸ میلیون دلار از آن بازگردانده شود. یکی از هکرها با تیم این صرافی تماس گرفته و اعلام کرده است که قصد دارد سرمایه این استخرها را برگرداند. صرافی دودو اعلام کرد که  V2 Crowdpool دارای مشکلی بوده است که به هکرها توانایی سرقت را داده است.

تیم دودو اذعان داشت که دو نفر در جریان هک دست داشته‌اند و در حال حاضر با همکاری تیم‌هایی از زنجیره‌ی هوشمند بایننس و صرافی اینچ وان  در حال پیگیری این موضوع هستند.

ارزش توکن دودو کاهش یافت

در جریان اتفاقی مشابه که به تازگی در یکی دیگر از پروتکل‌های دیفای رخ داده بود، قیمت توکن بومی آن کاهش پیدا کرد. این اتفاق برای توکن PAID از شبکه‌ای با همین نام رخ داد که ارزش توکن بیش از ۸۰٪ سقوط کرد.

این موضوع در حالی اتفاق افتاد که ماجرا برای توکن دودو کمی متفاوت رقم خورد. این توکن که در جریان لانچ پول صرافی بایننس توانست خود را به خوبی به بازار معرفی کند، در زمان انتشار خبر هک شدن پلتفرم، قیمت آن ۴.۳ دلار معامله بود.

منبع: کریپتوپوتیتو

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید