پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار وعده پاداش دو برابری/ اتریوم 2 در انتظار شاردینگ شدن

وعده پاداش دو برابری/ اتریوم 2 در انتظار شاردینگ شدن

اتریوم دومین و بزرگترین بازار مبادلات مالی ارزرمز انتخاب شده توسط بازار CAP است. شاتر استاک یا به طور خلاصه استاکینگ به معنای تعهد رمزگذاری شبکه، برای کمک به بلاکچین، در تأیید معاملات است.

به گزارش ارزنیوز؛ به نقل از استاكد، امسال قرار است پاداش‌های استاكینگ دو برابر شود. در این گزارش عنوان شده است که پاداش‌ کل سرمایه بلاکچین‌های اثبات سهام تقریباً دو برابر می‌شود و به سطح 18.9 میلیارد دلار می‌رسد، این در حالی است که براساس گزارشی در سال گذشته، این پاداش‌ها توسط شرکت زیرساخت اتریوم استاکن به ارزش 10 میلیارد دلار پیش بینی شده بود.

در این گزارش آمده است: در هر حالت، سرمایه گذاری نسبت به نگهداری از دارایی بازده بهتری را به همراه داشته است. بازرگانان در یک دوره سه ماهه توانستند بازدهی تقریباً 4 تا 34 درصدی را به دست آوردند.

استاکینگ به معنای ارائه تعهدی برای پول ارز رمزنگاری شده به یک شبکه بلاکچین است. استاکینگ به اعتبار بلاکچین کمک می‌کند تا تراکنش‌ها را تأیید کند .

استاکینگ در سیستم‌ها فقط در بلاک‌چین‌هایی مانند تزوس انجام می‌شود که برای تأیید اعتبار معاملات، به مکانیسم اجماع اثبات سهام متکی هستند. در نتیجه نمی‌توانید برای این کار با بلاکچین بیت کوین مشارکت کنید زیرا از مکانیزم اجماع اثبات کار استفاده می‌کند، که به موجب آن ماینر با صرف انرژی زیادی معاملات را تأیید خواهد کرد.

اتریوم نیز در حال حاضر یک شبکه اثبات کار است، اما در حال حاضر به عنوان بخشی از نسخه پیش بینی شده اتریوم‌2، آماده بهره برداری و تغییر به سوی مکانیسم اثبات سهام است. در نوامبر گذشته، شبکه اتریوم در مورد پروژه اتریوم 2 توضیحاتی ارائه کرد. 3.9 میلیون اتر برای آغاز کار اتریوم 2 نیاز است که قیمت امروز آن حدود 8.6 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

تیم اوگیلوی، مدیر عامل استاکد، گفت: امسال به لطف دو تغییر اساسی كه اتریوم متحمل خواهد شد، ذخیره سازی و اجرای اتریوم 2 از شش تا دوازده ماه آینده تسریع می‌شود. اولین مورد از این تغییرات پیشنهادی برای بهبود عرضه اتریوم EIP-1559 است. اما همان طور که در روزهای گذشته اعلام شد، در 14 ژوئیه، هارد فورکی برای اجرای این ارتقاء برنامه ریزی شده است.

EIP-1559 به جای پرداخت مستقیم به ماینرها، هزینه معاملات را می‌سوزاند.

با توجه به گزارشی از استاکد، در مجموع 8 میلیارد دلار هزینه معاملات، 3 الی 4 درصد از كل عرضه اتریوم را تشکیل می‌دهد. اوگیلوی ماه گذشته به بازار رمز ارزها اعلام‌کرد: سوختن این هزینه‌ها می‌تواند قیمت اتریوم را به شدت افزایش دهد، زیرا این امر باعث محدود شدن عرضه اتریوم می‌شود.

دومین تغییر در پروژه اتریوم ادغام در اتریوم 2 است، که بخش عمده‌ای از آن برای اجرایی شدن در اواخر سال 2021 برنامه ریزی شده است. این اتفاق زمانی می‌افتد که اتریوم 1 و اتریوم 2 قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر باشند و می‌تواند نقطه عطفی در انتقال کامل پلتفرم به اتریوم 2 باشد.

اوگیلوی در ادامه مصاحبه با دکریپت گفت: اما هنوز بخش جالبی از ارتقای اتریوم یعنی شاردینگ باقی مانده است. شاردینگ یا تقسیم کردن فرآیندی است که داده‌ها را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند تا بهره برداری از شبکه اتریوم بتواند سریع‌تر و ارزان‌تر انجام شود که همین امر یک ویژگی شاخص در اتریوم 2 خواهد بود.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید