چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار وکلای صندوق بین المللی پول ادعا می کنند که بانک های مرکزی...

وکلای صندوق بین المللی پول ادعا می کنند که بانک های مرکزی قبل از صدور CBDC به اصلاح نیاز دارند

تحقیقات جدید صندوق بین المللی پول نشان می دهد که بانک های مرکزی در سراسر جهان نیاز به تعاریف قانونی جدیدی برای ارزهای توکن دار دارند.

روز جمعه ، صندوق بین المللی پول مقاله جدیدی درباره ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و تبعات قانونی آنها منتشر کرد.

در این مقاله ، محققانی از جمله مشاور حقوقی صندوق بین المللی پول Wouter Bossu و Catalina Margulis استدلال می کنند که چارچوب های فعلی برای صدور CBDC های عمومی ناکافی هستند. محققان به طور خاص نگران این هستند که تعاریف موجود از پول چگونه می تواند در چنین فناوری جدیدی اعمال شود ، اما امیدوارم که این مشکل برای حل ساده باشد:

“فقدان یک مبنای قانونی صریح و محکم برای صدور CBDC مبتنی بر رمز و یا حساب می تواند به راحتی از طریق اصلاح قانون هدفمند بانک مرکزی اصلاح شود.”

در مقاله جدید همچنین آمده است:

“صدور توکن های دیجیتال خصوصی که به CBDC شباهت دارند ، می تواند همین مشکلات را به وجود آورد ، از جمله یک سیستم پولی به شدت مختل ، که در قرن نوزدهم به دلیل انتشار اسکناس توسط بانک های خصوصی ایجاد شد و متعاقباً نمی توانستند به تعهدات خود برای تبدیل آن احترام بگذارند. اسکناس به ارز واقعی. “

علاوه بر این ، این مقاله حاکی از آن است که پیکربندی مجدد قانون پولی چالش برانگیزتر از اصلاح قانون بانک مرکزی خواهد بود. سوالات اصلی در مورد اینکه آیا می توانید یک مناقصه حقوقی رمزگذاری را در نظر بگیرید ، و همچنین اینکه چگونه مطمئن می شوید که در بین جمعیتی که دسترسی متفاوتی به فناوری دارند پذیرفته شده است ، بی پاسخ مانده اند.

همه بانک های مرکزی پشت پنج ارز بزرگ جهانی ، دلار آمریکا ، یورو ، یوان چین ، ین ژاپن و پوند انگلیس به دنبال صدور CBDC هستند.

به نظر می رسد از بزرگترین اقتصادهای جهان ، چین نزدیکترین زمان به صدور CBDC است.

این توسط cointelegraph در تاریخ 20 نوامبر 2020 گزارش شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید