سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه افراد مشهور ویتالیک بوترین در دانشگاه آلما مادر واترلو ، علوم کامپیوتر تحصیل کرده...

ویتالیک بوترین در دانشگاه آلما مادر واترلو ، علوم کامپیوتر تحصیل کرده است و با اتریوم شناخته شده است

“2020 سال عجیبی بوده است. […] سیاست در سراسر جهان مسیرهای عجیبی را طی کرده است. […] و در عین حال ، با کشف های جدید فن آوری در حمل و نقل ، پزشکی ، هوش مصنوعی – و البته بلاکچین و رمزنگاری – پرتوهای امیدواری از گوشه و کنار غیر معمول وجود دارد که می تواند فصل جدیدی را باز کند برای اینکه بشر سرانجام به ثمر نشست.

زندگینامه:

نام Vitalik Buterin باید برای هر کسی که حتی از راه دور به ارزهای رمزپایه علاقه دارد آشنا باشد ، زیرا این واقعیت ساده است که این شخص بنیانگذار یکی از بزرگترین اکوسیستم های ارز دیجیتال موجود است: Ethereum.

بوترین در شهر کوچک کولومنا روسیه ، که فقط 150،000 نفر جمعیت دارد ، متولد شد و از همان ابتدا به سمت ریاضیات و برنامه نویسی کامپیوتر گرایش پیدا کرد. وقتی شش ساله شد ، خانواده اش به کانادا مهاجرت کردند.

در سال 2011 ، در سن 17 سالگی ، Buterin بنیانگذار و نویسنده اصلی مجله Bitcoin شد ، که به عنوان اولین انتشاراتی که فقط به همه موارد رمزنگاری متمرکز است ، شناخته می شود. در طول مدت حضور در آنجا ، شهرت وی در صحنه رمزنگاری زیرزمینی به ابعادی افسانه ای افزایش یافت ، در حالی که کودک جوان روسی-کانادایی حتی در یک لحظه مشغول گفتگو با Jed McCaleb ریپل بود. او بلافاصله توسط این شرکت استخدام شد معامله به دلیل عدم توانایی Ripple در تسهیل ویزای آمریکا برای وی ، از هم پاشید.

اوضاع برای یک نابغه به نوبه خود بهتر شد ، زمانی که در سال 2013 ، او مقاله سفید را برای Ethereum پیشنهادداد ، یک بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز با قابلیت های قرارداد هوشمند ارائه داد. این پروژه تقریباً بلافاصله پس از انتشار مورد توجه گسترده قرار گرفت ، همانطور که با این واقعیت مشخص می شود که توسعه آن کاملاً از طریق بودجه گسترده مورد استفاده قرار گرفت و تا اواسط سال 2015 ، این شبکه با 72 میلیون سکه از قبل آماده شده بود.

علاوه بر کار با Ethereum ، برنامه نویس ، فیلسوف شطرنج ،نیز به عنوان توسعه دهنده در بسیاری از پروژه های دیگر از جمله DarkWallet همکاری کرده است. توسط خود ارزرمزنگاری  آنارشیست کودی ویلسون – و همچنین سایت بازار رمز ارز Egora. تاسیس شده است.

Buterin’s 2020:

علی رغم همه گیر شدن COVID-19 ، اوضاع را کاملاً زیر و رو کرد ، Buterin همچنان در سرتاسر سال 2020 خبرساز شد. به عنوان مثال ، در فوریه – زمانی که کنفرانس های عمومی هنوز هم موضوعیت داشتند – وی در دنور ، کلرادو یک ارائه دقیق ارائه داد و چهارچوب دیجیتالی Ethereum 2.0 و بحث در مورد تصمیم پروژه برای ترکیب طرح های جدید پروتکل مانند اثبات سهام و خرد کردن.

هنگامی که این پروژه در اواسط سال 2020 با مشکلات مختلف و مشکلات توسعه ای روبرو شد ، به ویژه در مورد افزایش قیمت گاز اتریوم ، برنامه ریز صریح از انتقادات جامعه پرهیز نکرد ،با ضبط  گرفتن از خود ،گفتن که توسعه دهندگان Ethereum “از ابتدا کار خوبی در تنظیم [نرخ گاز] انجام نداده بودند.”

علاوه بر این ، وی تأکید کرد که چگونه پایگاه اصلی توسعه دهنده پروژه جنبه های فنی مسائل مختلفی را که در کل اکوسیستم Ethereum با آن روبرو شده است ، بسیار دست کم گرفته است ،با اشاره به این واقعیت که تیم وی در ایجاد یک مدل PoS کاربردی و همچنین موضوعات مربوط به مقیاس پذیری و حتی تا آنجا که گفت:

“اگر می دانستیم که این کار سالها به طول می انجامد ، ما احتمالاً نقشه راه را به گونه ای دیگر طراحی می کردیم و به این فکر می کردیم که تیم های مختلف به طور متفاوتی چه کار خواهند کرد . تصمیم گیری های زیادی در این زمینه با روشی کاملاً متفاوت از آنچه اکنون هستیم ، بنابراین ، به نظر من ، قطعاً بسیاری از پشیمانی ها و اتلاف وقت. ”

سرانجام ، Buterin در یادداشت اخیر خود که در سال 2020 منتشر شد ، سایه طلا را انداخت:”طلا فلج یالنگ است ، نسل های جوان متوجه می شوند که لنگ است و 9 تریلیون دلار باید جایی دیگر  برود.”

Buterin’s 2021:

در جهانی که به نظر می رسد بلاکچین ها و ارزهای رمزپایه آماده ایجاد اختلال در تعدادی از صنایع شده مانند مراقبت های بهداشتی ، ارتباطات از راه دور ، تولید و غیره ….دلیل آن این است که Ethereum نقش مهمی در انقلاب برنامه های مالی غیرمتمرکز توسعه یافته با بیش از 250٪ افزایش داشته است. علاوه بر این ، حجم کل معاملات در سیستم عامل های مختلف DeFi مبتنی بر Ethereum از 11 میلیارد در 2019 به 256 میلیارد در سال 2020 افزایش یافته است ، بنابراین نیاز فزاینده به راه حل های مالی مبتنی بر عدم تمرکز را در سطح جهانی به وضوح نشان می دهد.

باترین در مورد ظهور فناوری بلاکچین و اینکه ما را در سال 2021 به کجا می برد ،  اظهار داشت که شرکت های بزرگ و سایر “نیروهای پیچیده” باعث می شوند که افراد بیشتر فهم کنند که ارزهای رمزپایه و سیستم عامل های بلاکچین برای مواردی مانند حریم خصوصی افراد بسیار مفید است ،در مورد شفافیت و امنیت ، افزود: “آسان است که بگوییم هر برنامه ای را می توان با یک سرویس متمرکز با کارآیی بیشتری انجام داد ، اما در عمل ، مشکلات هماهنگی اجتماعی بسیار واقعی است و عدم تمایل به ورود به سیستمی که حتی تصور از عدم بی طرفی یا وابستگی مداوم به شخص ثالث را دارد نیز واقعی است.

در نتیجه ، بوترین اطمینان دارد که راه حل های به اصطلاح “گنگ و ناکارآمد” مبتنی بر بلاک چین های عمومی ، مانند اتریوم و بیت کوین ، بی سر و صدا به جلو حرکت می کنند و به تصویب واقعی در سال 2021 می رسند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید