جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پرداخت غرامت حمله ویرانگر هکری با توکن/ وعده ایردراپ به مال باختگان

پرداخت غرامت حمله ویرانگر هکری با توکن/ وعده ایردراپ به مال باختگان

پلتفرم دیفای EasyFi از یک طرح جبران خسارت موقت به دارندگان توکن و سرمایه‌گذارانی که در حمله اخیر هکرها به این پلتفرم زیان دیده‌اند، خبر داد.

به گزارش ارزنیوز؛ امروز ایزیفی با ارسال یک توییت، از طرح جبران خسارت خود رونمایی کرد، روندی چند مرحله‌ای که شامل پرداخت فوری پول، اعطای توکن‌های IOU و برنامه‌های تشویقی برای آسیب دیدگان حمله هکری است.

این هک که در ۱۹ آوریل انجام شد، با ۶ میلیون دلار پول و ۲/۹۸ میلیون توکن EZ به ارزش بیش از ۱۲۰ میلیون دلار در زمان حمله، از بزرگ‌ترین‌های تاریخ دیفای محسوب می‌شود.

اما هکرها نیز در وضعیت پیچیده‌ای قرار داشته‌‌اند، زیرا پس از استخراج از پروتکل، بیش از ۳۰ درصد از عرضه توکن‌های EZ را در اختیار خود گرفته بودند در حالی که نقدینگی محدودی برای برداشت آن‌ها وجود داشت.

توکنی که یک هفته بعد به سخت افزار EZ 2.0 تبدیل شد، ان.اف.تی‌های باقی مانده مهاجمان را بی‌ارزش کرد.

آنکیت گور، بنیان‌گذار ایزیفی در توییتی از سوی حساب شخصی خود تأیید کرد که این هک نتیجه حمله هدفمند به ماشین متاماسک برای دسترسی به کلیدهای اصلی و اجرای یک هک برنامه ریزی شده بود.

این حمله شباهت‌هایی به هک انجام شده در سال 2020 در رایانه شخصی هیو کارپ، بنیان‌گذار نکسوز موتوال دارد که 8 میلیون دلار ضرر را به دنبال داشت. یک کارشناس هک و استخراج خاطرنشان کرد: این سرقت ممکن است در نتیجه اقدامات امنیتی سهل انگارانه باشد.

ایزیفی در پست وبلاگ طراحی شده برای طرح جبران خسارت، حمله را بسیار هدفمند و پیچیده توصیف می‌کند.

صرف نظر از علت این اتفاق، تلاش برای جبران ضررهای مالی به قربانیان از چند وجه تشکیل شده است. قرار است تا ۲۵ درصد از وجوه از دست رفته بلافاصله، از طریق کیف پول‌ها در میان کاربران توزیع شود، در حالی که ۷۵ درصد باقی‌مانده به صورت توکن‌های IOU  عرضه خواهند شد.

همچنین گفته می‌شود که قربانیان هک جزو دریافت کنندگان ایردرآپ (AIRDROP) آینده این شرکت خواهند بود و به سایر برنامه‌های تشویقی که در حال حاضر در دست توسعه هستند نیز دسترسی خواهند داشت.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید