سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پرواز دوباره‌ی بیت کوین

پرواز دوباره‌ی بیت کوین

بیت کوین با گذر از کانال ۵۴ هزار دلار، برای چندمین روز متوالی روند صعودی را تجربه کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ در روزهای گذشته آرگو بلاکچین، از بزرگ ترین شرکت های استخراج رمز ارز، در قراردادی بی سابقه زمینی را در غرب تگزاس واقع در ایالت متحده و به مساحت ۳۲۰ هکتار، به منظور تاسیس پایگاه گسترده استخراج ارز دیجیتالی، خریداری کرده است.

آن طور که پیداست، این شرکت در نظر دارد بزرگ ترین پایگاه استخراج در جهان را راه اندازی کند و برآورد شده است که، برق مصرفی این مرکز در حدود ۲۰۰ مگاوات خواهد بود .

از سوی دیگر، شرکت اکر اسا واقع در نروژ، که در حوزه نفت و گاز فعالیت داشته نیز در روزهای گذشته اعلام کرده است، در حدود 58 هزار دلار در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده و قصد دارد واحدی مختص به رمز ارزها در این شرکت تاسیس نماید. همچنین بانک دونر- رویشل در هامبورگ هم اولین بانک با امکان خرید و نگهداری ارز دیجیتال، برای مشتریان خود معرفی شد.

در همین راستا شرکت میتو چین نیز ۴۰ میلیون دلار در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده که، از این مبلغ ۱۷.۹ میلیون دلار بیت کوین و ۲۲.۱ میلیون دلار اتریوم توسط این شرکت خریداری شده است. کوین فلیپ آمریکا هم خبر از امکان جدیدی برای پشتیبانی از دوج کوین درخود پرداز های خود را داد،  قبل از این در حدود ۱۸۰۰ دستگاه این شرکت از ارز بیت کوین پشتیبانی می کرده اند.

در آخرین بررسی ها ارزش بازار جهانی ارز دیجیتال به طور کل ۱۶۸۰ میلیارد دلار تخمین زده شد و این بازار شاهد رشد ۵.۵۴ درصدی نسبت به روز گذشته بود. طبق مشاهدات تا این لحظه ۶۵ درصد از مجموع بازار ارز دیجیتال در دست بیت کوین و ۲۲.۱ میلیون دلار  نیز در دست اتریوم است.

بیت کوین  در حدود ۱۲ سال پیش توسط اشخاصی ناشناس ایجاد و بعد از آن از سال ۲۰۰۹ رسما معاملات این ارز آغاز شد.

منبع: Cointelegraph 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید