پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پروژه‌ی دیفای ForceDAO هک شد

پروژه‌ی دیفای ForceDAO هک شد

یک پروژه جدید غیرمتمرکز (DeFi) مبتنی بر بستر بلاک چین اتریوم که فورس دائو (ForceDAO) نام دارد، روز گذشته توسط پنج هکر مورد حمله قرار گرفت و میلیون ها دلار از آن سرقت شد.

به گزارش ارزنیو؛ توسعه دهندگان این پروتکل در هفته‌ی گذشته گفتند که قرار است برای اطمینان از راه اندازی عادلانه و جذب جوامع مختلف رمزنگاری، توکن‌هایی را به کاربران سایر پروتکل‌های DeFi “ایردراپ” کنند. طبق این ادعا قرار بود در ماه آینده 25 میلیون توکن FORCE (از 100 میلیون موجودی ثابت) برای افرادی که درAave  Alchemix  Badger ، Balancer ،Curve ،Maker DAO ،Synthetix ،Sushi ،Vesper و Yearn Finance سرمایه گذاری کرده‌اند، توزیع شود.

با این حال، صبح روز گذشته و ساعاتی پس از راه اندازی، این پروژه توسط 5 هکر مورد حمله قرار گرفت و باعث شد قیمت توکن FORCE در یک سقوط ناگهانی و شدید بیش از 90٪ افت کند.

روزی که ForceDAO ضربه خورد، مودیت گوپتا (Mudit Gupta)، رهبر بلاک چین شبکه Polymath، در توییتر توضیح داد که چه اتفاقی افتاده است: هکرها از یک نقص در کدهای این پروژه (Solidity (Solidin کد اصلی Ethereum است)) سوء استفاده کردند که به کاربران امکان می‌داد از طریق یک فرآیند غیرقانونی رمزهای FORCE را بدست آورند.

پس از بررسی آدرس‌های مختلفی که هکرها به آن‌ها حمله کرده‌اند، گوپتا اظهار داشت بنظر می‌رسد بیش از پنج هکر، به این پروژه حمله کرده‌اند که یکی از آن‌ها بلافاصله وجوه را به شبکه بازگرداند، اما بقیه توکن‌های خود را فروختند.

ForceDAO، به كاربرانش هشدار داده است تا زمان حل مشكل از انجام معاملات در هر صرافی خودداری كنند. این تیم  هیچ بیانیه دیگری صادر نکرده است.

لینک منبعcryptoslate

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید