چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پرچم‌دار‌های 93 درصدی ارزهای پایدار کدامند؟

پرچم‌دار‌های 93 درصدی ارزهای پایدار کدامند؟

تحقیقات انجام شده توسط Glassnode نشان می‌دهد که سه ارز USDC، USDT، BUSD، سهمی بیش از ۹۰درصد از کل محدودیت بازار ارزهای پایدار را در اختیار دارند.

به گزارش ارزنیوز؛ تحقیقات انجام شده از طرف تحیل کننده Glassnode نشان داده است که سه ارز پایدار برتر، بیش از 90٪ از کل محدودیت بازار این بخش را در انحصار دارند.

گزارش Glassnode در 13 آوریل، با نام Week On-chain، نشان داد که سه ارز پایدار برترTether (USDT) ، USD Coin (USDC) و Binance USD (BUSD)، طی شش ماه گذشته رشد چشمگیری داشته‌اند که همین امر نشان دهنده‌ی سرمایه ترکیبی بیش از 60 میلیارد دلار، معادل 92.75 درصد از بازار ارز پایدار است.

در مقابل، شش ماه پیش ارزش سرمایه گذاری ارزهای ‌پایدار برای این سه ارز کمتر از یک سوم سطح فعلی آن بود و مبلغ 19.2 میلیارد دلار را نشان می‌داد. در همین روزها، در سال گذشته، ارزش STABLECOINها فقط 7 میلیارد دلار بود.

تجزیه و تحلیل و مقایسه رشد ارزهای ‌پایدار با سقف بازار بیت کوین ارتباط مشخصی را بین این دو موضوع مشخص می‌کند.

این گزارش همچنین نشان داد که عرضه‌ی USDT طی هفته‌های اخیر، با وجود روند نزولی بیت کوین، به روند افزایشی خود ادامه داده ، در حالی که رشد USDC و BUSD در همان زمان کندتر شده است.

این گزارش برای شاخص Stablecoin Supply Ratio (SSR) به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ اشاره می‌کند‌، که برای تخمین قدرت خرید جهانی بخش پایدار بیت کوین ، محدودیت بازار بیت کوین را نسبت به کل عرضه ارزهای پایدار اندازه گیری خواهد کرد.

هنگامی که قیمت‌ بیت کوین پایین است، عرضه‌ی ارزهای پایدار می‌تواند بخش بیشتری از آن را در دست بگیرد تا قیمت ها را افزایش دهد. برعکس، با افزایش قیمت‌ها، ارزهای موجود می‌توانند خرید کمتری داشته باشند که همین موضوع از تأثیر آن‌ها بر قیمت‌ها می‌کاهد.

Glassnode همچنین نتیجه گیری کرد که رشد ذخایر ارزهای پایدار در طی سال‌های 2020-2021، معیار SSR را در نزدیکی پایین‌ترین سطح خود در تاریخ نگه داشته است که نشان دهنده قدرت خرید نسبتاً بالای دلار بومی و دیجیتالی است. به نظر می‌رسد تقاضای دلار دیجیتال با تقاضای کل بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر همگام باشد.

طبق گزارش شفافیت Tether، محدودیت بازار این ارز از ابتدای سال 2021 بیش از دو برابر شده است و در حال حاضر با رکورد 45.6 میلیارد دلار موجود است. وب سایت Circle در 9 آوریل بالاترین میزان USDC را 11.5 میلیارد دلار اعلام کرد، در حالی که Goingecko تخمین می‌زد، که عرضه BUSD در 13 آوریل به 5.1 میلیارد دلار برسد.

در 7 آوریل، جرمی آلرئر مدیر عامل شرکت Circle پیش بینی کرد که ثبات USDC به زودی می تواند از طریق ارزش تسویه حساب پی پال پیشی بگیرد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید