سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پشت پرده کلاهبرداری تودکس/ پای کراکن به اتهامات باز شد

پشت پرده کلاهبرداری تودکس/ پای کراکن به اتهامات باز شد

در پی اتهامات وارد شده به کلاهبرداری از حساب بیت کوین کاربران صرافی تودکس، این بار اخباری از ارسال کوین‌های به سرقت رفته به صرافی کراکن منتشر شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ بر اساس اظهارات وایت استریم، صرافی تودکس از  ماه قبل و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده در حال استخراج بیت کوین از حساب کاربرانش بوده است.

از اوت ۲۰۲۰ تا فوریه ۲۰۲۱، به طور تقریبی ۵ هزار بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۲۵ میلیون دلار در زمان معامله (و بیش از ۲۸۰ میلیون دلار به ارزش امروز)، کیف پول‌های متعلق به صرافی ترکیه‌ای، تودکس را ترک کرده و به صرافی کراکن ایالات متحده منتقل شده‌اند.

شرکت ردیابی بلاکچین وایت استریم که طرف قراراداد وزارت دفاع اسرائیل می‌باشد، گفت: به نظر می‌رسد این یک عملیات از پیش تعیین شده از سوی تودکس است. به عبارت دیگر، ممکن است تودکس قبل از دست کاری حساب بیت کوین مشتریان خود، آن‌ها را دزدیده و برای بازیابی به صرافی کراکن ارسال کرده باشد.

در ماه جاری تودکس به صورت ناگهانی تمام حساب‌های مشتریانش، که به گفته‌ی وکیل او حداقل ۲ میلیارد از سرمایه‌های آن‌ها را در بر می‌گرفت، متوقف کرد. سلیمان سوئلو، وزیر کشور ترکیه بعدها با  تخمین این مبلغ را ۱۰۸ میلیون دلار اعلام نمود.

لوی، مدیر و موسس وایت استریم، در جواب به این سوال که آیا ممکن است تودکس با کراکن همکاری داشته باشد اظهار داشت: ما فقط می‌دانیم که کراکن در ماه گذشته مقدار زیادی بیت کوین را از صرافی تودکس دریافت کرده است اما این بسیار عجیب است.

گفته شده است که در هفته گذشته، ترکیه، بیش از ۶۰ نفر را در ارتباط با کلاهبرداری خروج بیت کوین از صرافی تودکس بازداشت کرد.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید