سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار پور ابراهیمی: از مردم می‌خواهیم فعلا به بازار ارزهای دیجیتال ورود نکنند

پور ابراهیمی: از مردم می‌خواهیم فعلا به بازار ارزهای دیجیتال ورود نکنند

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در مصاحبه اخیر خود از مردم خواسته است تا اطلاع ثانویه به بازار ارزهای رمزپایه وارد نشده و در آن‌ها سرمایه گذاری نکنند زیرا حذف این بازار، اساسا در دستور کار مجلس نخواهد بود.

به گزارش ارزنیوز؛ به نقل از اخبار منتشر شده، محمدرضا پور ابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، روز گذشته با اشاره به موضوع فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال داخل کشور گفت: مدت زیادی است که موضوعی تحت عنوان ارزهای رمز پایه در حوزه مباحث اقتصادی کشور ما و دیگر کشورهای منطقه و دنیا شکل گرفته است و طبیعتاً موضع کشور ما در ارتباط با این موضوع هم باید بر اساس یک نگاه علمی و تخصصی مشخص شود.

وی در ادامه افزود: ما نمی‌توانیم با حذف فعالیت ارزهای دیجیتال مشکلی را از مسیر حرکت اقتصادی کشور برداریم و این وجود دارد و همچون فضای مجازی در پیرامون ما هست و ما باید تنها آن را مدیریت کنیم.

او همچنین بیان کرد: نگاه ما در کمیسیون اقتصادی به این موضوع معطوف به بررسی فرصت‌ها و اجتناب از تهدیدات آن در حوزه اقتصاد ملی است، بنابراین حذف موضوعی تحت عنوان رمزارز در نظام اقتصادی که بعضاً برخی آن را مطرح می‌کنند، اساساً در دستور کار مجلس نیست

پور ابراهیمی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره بر این موضوع که بررسی فعالیت ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس دهم قرار دارد اعلام کرد: به‌دلیل عدم اشراف بخش‌های مختلف دولت مثل بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و وزارت صمت و عدم هماهنگی بین اجزای آن‌ها و در کنار عدم شناخت کامل از این موضوع ما در مجلس دهم نتوانستیم در حوزه تصمیم‌گیری برای این موضوع اقدامات جامعی انجام دهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یکی از محورهای مهم طرح مجلس ساماندهی صرافی‌هایی است که در فضای مجازی خدمات این حوزه را برای مردم انجام می‌دهند.

وی در انتهای صحبت‌های خود با اشاره به موضوع ضعف نظارتی بر بازار ارزهای دیجیتال در ایران گفت: در حال حاضر فعالیت در این بخش تقریباً رها شده و هیچ نظارتی بر این حوزه وجود ندارد و تأکید ما به مردم این است که در شرایط کنونی و به دلیل نبود ضوابط و مقررات، به بحث رمزارزهای خارجی ورود پیدا نکند چرا که این حوزه بسیار پر ریسک است. با این حال به زودی سعی می‌کنیم قوانین و مقررات این بخش را به شکلی تدوین کنیم که ضابطه‌مند شود.

لینک منبعarzdigital

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید