چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار پول شویی ۱.۲ میلیون دلاری/ بنیان گذار بیت کوین فاگ در تله...

پول شویی ۱.۲ میلیون دلاری/ بنیان گذار بیت کوین فاگ در تله افتاد

روز گذشته رومن استرلینگوف، موسس و گرداننده بیت کوین فاگ، به جرم پولشویی ۱.۲ میلیون دلاری از طریق ترکیب معاملات با یکدیگر، متهم و دستگیر شد.

به گزارش ارزنیوز؛ رومن استرلینگوف، موسس و گرداننده‌ی بیت کوین فاگ، روز سه شنبه، در لس آنجلس بازداشت شد. اسناد نشان می‌دهد که استرلینگوف متهم به پولشویی بیش از ۱/۲ میلیون بیت کوین از طریق میکسر بیت کوین فاگ است، ابزاری که به کاربران این امکان را می‌دهد تا معاملات را با یکدیگر ترکیب کنند.

به گفته بازرسان فدرال، استرلینگوف این عملیات پولشویی را به مدت ده سال اداره می‌کرد و ۳۳۶ میلیون دلار در معاملات بیت کوین پردازش کرده است. استرلینگف از یک ابزار اختلاط مبتنی بر کوین جوین  برای ترکیب بیت کوین یو.تی.ایکس.او استفاده کرده است.

کاربران پلتفرم بیت کوین فاگ به ثبت نام اجباری و حداقل واریز ۰/۰۱ بیت کوین برای استفاده از سیستم عامل نیاز داشتند. با این حال، روند ثبت نام به هیچ آدرس ایمیلی متصل نمی‌شود و تنها به یک نام کاربری و رمز عبور احتیاج دارد.

به همین علت استرلینگوف به جرم پولشویی بدون ردیابی پرداخت‌ها متهم شده است. دادستان‌های فدرال معتقدند که استرلینگوف حدود ۸ میلیون دلار بیت کوین برای خدمات خود صرف کرده است و در ازای ترکیب کردن معاملات در بیت کوین فاگ حدود 2 درصد نیز هزینه مازاد دریافت کرده است.

همان‌طور که گفته شد استرلینگوف متهم به پردازش ۱/۲ میلیون بیت کوین است که ارزش آن در زمان پرداخت ۳۳۶ میلیون دلار بود. دوان بکت، نماینده ویژه تحقیقات جنایی IRS، گفت: تجزیه و تحلیل معاملات بیت کوین، سوابق مالی، سوابق ارائه دهنده خدمات اینترنت، سوابق ایمیل و اطلاعات تحقیقاتی اضافی، رومان استرلینگوف را به عنوان عامل اصلی پولشویی بیت کوین فاگ معرفی می‌کند.

در نهایت استرلینگوف به انتقال پول بدون مجوز و پولشویی متهم شد.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید