جمعه 30 اردیبهشت 1401
خانه افراد مشهور چارلی لی مخترع معروف ارز دیجیتال لایت کوین

چارلی لی مخترع معروف ارز دیجیتال لایت کوین

چارلی در ساحل عاج به دنیا آمد و در سن ۱۳ سالگی به خاطر ناآرامی‌های سیاسی این کشور همراه خانواده‌اش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او در بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ در دبیرستان لارنس‌ویل (Lawrenceville) به تحصیل پرداخت و در سال ۱۹۹۵ وارد دانشکده فناوری ماساچوست یا همان MIT معروف شد. چارلی به ترتیب در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم رایانه از این دانشگاه دریافت کرده و فارغ‌التحصیل شد.چارلی لی دانشمند کامپیوتر و بنیانگذار ارز دیجیتال لایت کوین(Litecoin )است.لی هنگام کار درگوگل(Google)، لایت کوین( Litecoin )را ایجاد کرد. وی همچنین در صرافی رمزنگاری( Coinbase) به عنوان مدیر مهندسی کار کرد تا اینکه پلتفرم پشتیبانی از لایت کوین(Litecoin )را اضافه کرد. در سال ۲۰۱۷ چارلی لی بخش اعظم اندوخته لایت کوین خود را لیکویید کرد. لی معمولا نظرات و ایده‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذاشت و این عقاید تا حدی روی قیمت لایت کوین تاثیر می‌گذاشت. انتقاداتی که از این عمل او شکل گرفت دلیلی بود که باعث شد لی بیشتر اندوخته خود را بفروشد.از بهار سال ۲۰۱۸ کم‌کم شایعاتی به گوش می‌رسید که طبق آن لی قصد خروج از ارز دیجیتال خود را دارد. او اعلام کرده بود که قصد دارد ازلایت کوین فاصله بگیرد چون دخالت او به عنوان مدیر شبکه باعث می‌شد غیرمتمرکز بودن لایت کوین تا حدی زیر سوال برود. البته هیچ توضیح و اقدام دیگری در این زمینه انجام نشد.

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ لی عنوان کرد که قصد دارد تمرکز خود را روی خصوصی سازی و محرمانه ساختن هر چه بیشتر معاملات لایت کوین معطوف کند. به عقیده او میدان رقابت ارزهای دیجیتال حول این دو مشخصه می‌چرخد.چارلی معتقد است بیت کوین بهترین شکل پول است که در اختیار مردم قرار دارد و عنوان می‌کند «بیت کوین طلا است ، حتی بهتر از طلا است». تنها عیب بیت کوین در حریم خصوصی آن است. به گفته لی محرمانه و خصوصی بودن برای توسعه ارزهای دیجیتال مشخصاتی کلیدی هستند. در ماه ژوئن همان سال، لایت کوین با صرافی بیباکس (Bibox Exchange) و شرکت بلاکچین ترینو (Terino) وارد شراکت شد تا بتواند دبیت کارت فیزیکی این رمزارز را عرضه کند.در ماه ژولای، لی از دغدغه‌های خود در مورد هاوینگ و شوکی سخن گفت که ممکن است برای ماینینگ لایت کوین در پی داشته باشد. در ماه اکتبر، لی اتهاماتی که از نظر ورشکستگی به شرکت لایت کوین زده شده بود را تکذیب کرد و اظهار داشت که شرکتش تا دو سال آینده موقعیت کاملا مناسبی دارد.

پیشرفت لایت کوین باعث شده این ارز دیجیتال به گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاران تبدیل شود. بسیاری از وعده‌های ارائه شده توسط چارلی به حقیقت پیوسته برای مثال LTCN توجه سرمایه‌گذاران آمریکایی و سراسر جهان را به خود جلب کرده است، تعداد تراکنش‌ها و آدرس‌های لایت کوین در سال ۲۰۲۰ رشد قابل توجهی داشته و لایت کوین در هر ثانیه ۵۶ تراکنش را مدیریت می‌کند.

نظر شما درباره پیشرفت لایت کوین در آینده چیست؟ دیدگاه‌های خود را در بخش نظرات ثبت کنید تا سایر مخاطبان این مقاله هم از آن استفاده ببرند. سایت ارزنیوز از  همراهی شما سپاسگذار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید