چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار چراغ سبز بازار پس از ریزش سهمگین ماه گذشته

چراغ سبز بازار پس از ریزش سهمگین ماه گذشته

با وجود موفقیت‌های بسیار و ثبت آمار مثبت در سه ماه اول سال ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال نیمه دوم امسال با ریزش‌های بسیاری همراه بود. در همین خصوص آمارها نشان می‌دهد که ارزش بازار در ماه می، به زیر ۱.۲ تریلیون دلار نزول داشته است.

به گزارش ارزنیوز؛ با وجود اتخاذ سیاست‌های نظارتی ضد ارزهای دیجیتال، بازار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ دستاوردهای قابل‌ توجهی داشته است. گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که سودهای عظیمی در چندین بخش بازار ارزهای دیجیتال به دست آمده است.

پس از ریزش سنگین در اوایل می، ارزش بازار حتی به زیر ۱.۲ تریلیون دلار در اواخر جولای نیز رسید، رقمی که کمتر از نیمی از ۲.۵ تریلیون دلار، بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بازار تنها دو ماه قبل از آن بود. با این حال ارزش بازار بهبود قابل توجهی یافت و در اوایل سپتامبر به ۲.۳ تریلیون دلار رسید.

بر اساس این گزارش بیت کوین، سکه‌های بازی‌های بلاک‌چین و توکن‌های غیرمثلی در سه ماهه سوم سال، فضای بازار ارزهای دیجیتال را تحت سلطه خود داشتند.

نرخ هش شبکه نیز در Q3 مجدداً رشد کرد و این نشان دهنده بهبود پس از سرکوب گسترده چین بود که ماینرها را مجبور به مهاجرت به خارج از کشور کرد.

از نظر حجم معاملات NFT، اپن سی به تسلط خود بر بازار ادامه داد. بر اساس گزارش کوین گکو، اوپن سی (OpenSea) و رریبل (Rarible) در سه ماه سوم سال حجم معاملات کل 6.8 میلیارد دلار را ثبت کردند.

این دستاوردهای قابل توجه بازار نیز در پی طوفان نگرانی‌های نظارتی در مورد ارزهای رمزنگاری شده به وجود آمد. به نظر می‌رسد سیاست گذاران در ایالات متحده با درخواست قوانین سختگیرانه بر بخش‌های مختلف بازار مانند استیبل کوین‌ها، فشار وارد کرده‌اند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید