سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار چند استراتژی برای معامله ی بیت کوین با حداقل ضرر ممکن

چند استراتژی برای معامله ی بیت کوین با حداقل ضرر ممکن

داده‌ها نشان می‌دهد که پیش‌بینی مداوم قیمت ارز دیجیتال بیت کوین تقریباً غیرممکن است. هر معامله‌گری که قصد پیش‌بینی قیمت بیت کوین را داشته باشد، اغلب با ضرر مواجه خواهد شد. اکنون که قیمت بیت کوین در حدود ۵۰ هزار دلار معامله می‌شود، اغلب معامله‌گران در تلاش هستند تا ارزش دارایی فعلی خود را حفظ نموده و سرمایه‌گذاری کم‌خطری را انجام دهند. در ادامه به بررسی چند استراتژی برای معامله‌ی خرید و فروش ارزهای دیجیتال را معرفی خواهیم کرد.

استراتژی پیشنهادها فرصتی مناسب را برای معامله‌گران هدفمند ارائه می‌نمایند. برای مثال، استفاده از روش معاملات آتی می‌تواند راه‌حلی مناسب برای افرادی باشد که انتظار سود ۲۸ درصدی تا پایان ماه را دارند. همچنین با استفاده از گزینه‌ی جلوگیری از ضرر شدید، ممکن است ماندگاری معامله کاهش پیدا کند.

از جهتی دیگر، استفاده از پیشنهادهای تماس چندگانه (برای خرید) می‌تواند استراتژی مناسبی را ایجاد نماید. در استراتژی ذکر شده، احتمال سود می‌تواند چهار برابر ضرر باشد. این مورد می‌تواند بسته به نظر تریدرها در هر دو شرایط صعودی و نزولی بازار استفاده شود.

«استراتژی پروانه طولانی» (long butterfly strategy) امکان این را  به معامله‌گران می‌دهد که در شرایطی که بازار منفی است، سود مورد نظر خود را کسب نمایند. با این حال باید به یاد داشته باشید که پیشنهادهای موجود در این استراتژی مدت زمان معینی داشته و برای موفقیت در آن، افزایش قیمت باید در مدت زمان تعیین شده اتفاق افتد..

پیشنهاد تقویم بیت کوین (Bitcoin calendar) زیر تا تاریخ ۲۶ مارس قابل استفاده هستند. اما این استراتژی می‌تواند برای اتریوم یا دیگر ارزهای دیجیتال نیز مورد استفاده شود. قابل ذکر است در هر کدام از ارزهای دیجیتال باید انتظار هزینه‌ی متفاوتی نیز داشت، اما کارایی عمومی این مورد اثبات شده است.

یکی دیگر از استراتژی‌های مهم، استراتژی صعود پیشنهاد شده است. در این روش یک واحد بیت کوین در معاملات آتی به قیمت ۴۸ هزار دلار خریداری شده که می‌توان آن را به سود دو برابری در بازار معاملات آتی ۵۶ هزار دلاری به فروش رساند. علاوه‌بر این برای پایان این معامله می‌بایست تا یک بیت کوین به قیمت ۶۴ هزار دلار را در معاملات خود داشت.

همان‌طور که می‌توان برآورد نمود، در صورتی که بیت کوین را با قیمت ۴۸۷۰۰ دلار معامله شود، هر نتیجه‌ای بین ۴۹۳۸۰ دلار (۱.۵ درصد رشد) یا ۶۲۳۶۰ دلار (۲۸.۶ درصد رشد) می‌تواند سود خالصی را برای خریدار به ارمغان آورد. به عنوان مثال؛ اگر قیمت ۱۰ درصد افزایش یافته و به ۵۳۵۷۰ دلار برسد، می‌توان سود خالص ۴ هزار دلاری به دست آورد. درهمین حال بیشترین ضرر، زمانی رخ خواهد داد که معامله‌ی بیت کوین در تاریخ ۲۶ ماه مارس زیر ۴۸۰۰۰ دلار و یا بالای ۶۴۰۰۰ دلار اتفاق بیوفتد. این ضرر معادل ۱۳۵۰ دلار خواهد بود.

جذابیت استراتژی پروانه‌ای در این موضوع است که اگر قیمت بیت کوین بین ۵۳۵۵۰ و ۵۸۴۶۰ دلار معامله شود، معامله‌گر قادر خواهد بود ۴۰۵۰ دلار سود (تقریباً سه برابر بیشتر از احتمال ضرر آن) به دست آورد. در حالت کلی، معاملات آتی به دلیل محدودیت نزولی خود می‌توانند پاداش بیشتری را برای معامله‌گران ایجاد نمایند.

در نهایت استراتژی معاملات و پیشنهادات آتی می‌تواند شرایط ریسک بهتری را برای معامله‌گران محافظه‌کار بیت کوین فراهم نمایند. تنها هزینه و ضرر این معامله حدود ۱۳۵۰ دلار است که در صورت معامله‌ی بیت کوین در سطح کم‌تر از ۴۸۰۰۰ دلار یا بیشتر از ۶۴  هزار دلار، شامل حال این افراد خواهد شد.

خلاصه:

چند استراتژی  کاربردی برای معامله ی  ارزهای دیجیتال که می تواند از ضرر هایی که می تواند دامن گیر معامله گران شود، جلوگیری نماید.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/this-bullish-bitcoin-options-strategy-lets-traders-speculate-on-btc-price-with-less-risk

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید