چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار چنگ علیه کرونا/ سارق وام 7میلیون دلاری اعتراف کرد

چنگ علیه کرونا/ سارق وام 7میلیون دلاری اعتراف کرد

کلاهبردار 24 ساله نیویورکی به دزدی بیش از 7 میلیون دلار از صندوق کمک هزینه‌ی کویید-19 بانک نیویورک از طریق ثبت درخواست‌های وام متقلبانه، اقرار کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ بر طبق اطلاعیه 20 آوریل وزارت دادگستری ایالات متحده، شهروند تایوانی، جاستین چنگ، به دزدی خود از صندوق وام کووید-19 اعتراف کرده است.

بر طبق این ادعا چنگ مجموعه‌ای از درخواست‌های وام آنلاین را همراه با سوابق جعلی مالیات و حقوق و دستمزد، بین ماه‌های مه و آگوست سال گذشته، برای بانک‌ها ارسال کرده‌ است.

اتهام چنگ شامل تهیه پرونده‌های جعلی مالیات IRS و حقوق و دستمزد است که ادعا می‌شود اسامی 200 کارمندی که 1.5 میلیون دلار حقوق ماهانه از مشاغل خود کسب می‌کنند، در این پرونده به عنوان کارمندان شرکت جعلی چنگ ثبت شده است.

با این حال، این لیست شامل اسامی چهره‌های شناخته شده‌‌‌ای از جمله مجری برنامه صبح گاهی آمریکا و مربی سابق فوتبال ایالت پن نیز می‌باشد.

این کلاهبردار علاوه بر ثبت درخواست برای حداقل پنج بانک مختلف، درخواست‌های وام را به برنامه‌ی حمایت از حقوق و دستمزد و برنامه‌های وام آسیب دیدگی اقتصادی دولت ایالات متحده ارسال کرده بود.

چنگ در تأمین هزینه‌هایش از طریق دزدی کمک هزینه‌ی 7 میلیون دلاری موفق بود، زیرا گفته می‌شود که این مبلغ برای هزینه‌های شخصی از جمله خرید ساعت رولکس 40 هزار دلاری، اجاره یک آپارتمان ماهانه 17 هزار دلاری و مرسدس مدل سال 2020 هزینه شده است.

آدری اشتراوس، دادستان ایالات متحده گفت: چنگ با استفاده از اسناد جعلی و تقلب در این روند، به SBA و چندین بانک در مورد مالکیت شرکت‌های خود، تعداد افراد شاغل و نحوه استفاده از وام‌های حاصله دروغ گفته ‌است.

بر اسا ادعای وی چنگ هزینه زیادی را صرف خرید وسایل لوکس شخصی کرده است.

جاستین جنگ که از او با عنوان کارآفرین سریالی یاد می‌شود، همچنین به دلیل اجرای یک ICO متقلبانه بین ماه‌های اوت و اکتبر 2018 برای شرکت خود، مقصر شناخته شده است.

در سال 2018، چنگ درخواست جذب سرمایه گذار برای سپرده گذاری در ICO شرکت خود با  نام جعلی، Alchemy Coin Technology Limited، را صادر کرد این اتفاق در حالی افتاده بود که چنگ اظهارات نادرستی را در مورد وضعیت مالی شرکت و آمادگی برای سیستم وام‌دهی همتا به همتا ارائه کرده و اصرار او برای عدم افشای ICO یک پیشنهاد غیر مجاز بود.

وزارت دادگستری اظهار داشت: این سرمایه گذاری‌ از طریق بیانیه‌ها و حذفیات نادرست و گمراه کننده در مورد دسترسی Alchemy Coin به سرمایه، استفاده از درآمد حاصل از سرمایه گذاران، آمادگی ارائه برنامه وام‌های همتا به همتا مبتنی بر بلاکچین و ثبت علائم آن به عنوان بخشی از اتهامات به شمار آمده است.

قاضی منطقه، آلیسون جی ناتان، تاریخ صدور حکم را برای 3 آگوست تعیین کرد و چنگ به 80 سال زندان محکوم شد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید