سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار چه نشسته‌ای PayPal که USDC رقیب است

چه نشسته‌ای PayPal که USDC رقیب است

جرمی آلریر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت circle ، در ادعای جسورانه خود به رشد نیم میلیون دلاری stablecoin شرکت USDC در سال گذشته و احتمال تبدیل شدن این درگاه پرداخت به اصلی‌ترین رقیب PayPal اشاره کرد.

به گزارش ارزنیوز؛ برطبق توییتی که در تاریخ 6 آوریل منتشر شد جرمی آلریر، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت cricle،  به حجم معاملات درون زنجیره‌ای USDC طی سال گذشته اشاره داشت، که به گفته وی سرمایه مبادلات بیش از نیم تریلیون دلار بود. وی افزود که این در حال حاضر تقریباً نیمی از کل مبلغ پرداختی برای PayPal در سال 2020 را شامل می‌شود.

همان طور که برخی از کاربران در پاسخ  به توییتر اخیر او اشاره کردند، این دو مورد لزوما قابل مقایسه نیستند زیرا معاملات در PayPal برای پرداخت کالاها و خدمات استفاده می‌شود در حالی که USDC در مبادلات رمزنگاری برای تجارت و گمانه زنی استفاده خواهد شود. اما با این حال این توییت به شما کمک می‌کند تا روند رشد USDC را چشم گیر تلقی کنید.

طبق آمار استاتیستا (statista)، حجم معاملات سالانه PayPal برای سال ،2020 936 میلیارد دلار بود که نسبت به سال قبل 31.5 درصد افزایش داشته است (یعنی 712 میلیارد دلار معامله شده است) در سه ماه چهارم سال 2020، حجم خالص پرداخت PayPal در حدود 277 میلیارد دلار بود که 39٪ رشد سالانه این کیف پول را نشان می‌دهد.

در مقایسه، ثبات بورس بازار در اواسط اکتبر سال 2020 به 600 میلیارد دلار در حجم معاملات تجمعی رسید و طبق گزارش ها تا پایان سال از 780 میلیارد دلار بالاتر رفت. با جمع آوری شتاب بازار صعودی، حجم روزانه برای سه ماهه چهارم سال 2020 افزایش را به دنبال داشت.

در حال حاضر مساری (massari) گزارش می‌کند که حجم روزانه تعدیل شده 2.5 میلیارد دلار USDC و 9.8 میلیارد دلار USDT است. طبق گزارشات شفاف در حال حاضر Tether از نظر میزان عرضه در گردش، در بالاترین سطح 43.3 میلیارد USDT است، در حالی که گردش USDC  11.3میلیارد دلار می‌باشد که رشد 1.500 درصدی از همان زمان در سال گذشته را نشان می‌دهد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید