چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه آموزش چگونه اطمینان اوراکل بلاکچین را حفظ کنیم؟

چگونه اطمینان اوراکل بلاکچین را حفظ کنیم؟

چهار روش وجود دارد که اوراکل ها  می توانند برای حفظ  اطمینان خود استفاده کنند:

1-چندین منبع داده

2-چند اوراکل

3-مکانیسم های تشویقی

4-محیط اجرایی قابل اعتماد

چندین منبع داده :اگر اوراکل شما در حال جمع آوری اطلاعات از چندین منبع داده است ، احتمال دریافت اطلاعات اشتباه آن کم است. با این حال ، اوراکل می تواند به عنوان نقطه شکست عمل کند.

چند اوراکل:رویکرد دیگر استفاده از چندین اوراکل برای جمع آوری اطلاعات است که مسئله “یک نقطه شکست” را نفی می کند. با این حال ، خطر در اینجا این است که این احتمال وجود دارد که اکثر این اوراکل ها منابع اطلاعاتی را به خطر بیندازند.

مکانیسم تشویقی:اوراکل ها  می تواند یک صفحه را از پروتکل  Casperخارج کند که شامل “کاهش سهام” باشد.برای این مکانیزم اطمینان حاصل کنید که بازیگران درگیر برای انجام  این کار ،صادقانه انگیزه دارند. نکته کلیدی در اینجا استفاده از نوعی توکنومیک است که گره های شبکه اوراکل را مجبور به انجام کار صادقانه و رفتار خوب می کند. اگر آنها عملکرد خوبی داشته باشند ، پاداش می گیرند ، در غیر این صورت ، می توان آنها را از طریق مکانیزم برش مجازات کرد.

محیط اجرایی قابل اعتماد:TEEs اجازه می دهد تا یک برنامه کاربردی در یک محیط خلوت به نام (enclave)اجرا شود که از آن محافظت سخت افزاری می کند. نکاتی که باید رعایت شود:

از یکپارچگی پروژه اطمینان حاصل می کند.

عملیات را محرمانه نگه می دارد.

به برنامه اجازه می دهد تا حافظه را در خارج از محوطه بخواند و بنویسد. به عبارت دیگر ، این می تواند صداقت خود را ثابت کند و یکپارچگی کار بدون اینکه دقیقاً کاری را که آنها انجام می دهند ریخته شود.

سخن پایانی این است که در ابتدا ، جامعه فکر می کرد که اکوسیستم قرارداد هوشمند توسط حداکثر گرایی زنجیره ای اداره می شود به عنوان مثال ، یک زنجیره غالب که میزبان قراردادهای هوشمند است. با این حال ، ما قبلاً خواندیم که چندین سیستم عامل قرارداد هوشمند وجود دارد. برای دستیابی به حداکثر عملکرد ، برای این سیستم عامل ها بسیار مهم است که بدانیم  چگونه “با یکدیگر” صحبت کنند.

مقیاس پذیری و قابلیت همکاری اغلب دو جام مقدس فضای رمزنگاری در نظر گرفته می شوند. قابلیت همکاری به عنوان توانایی نرم افزارهای مختلف برای برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با یکدیگر به طور موثر تعریف شده است. Oracles ابزاری قدرتمند است که می تواند قابلیت همکاری بین بلاکچین های مختلف را فراهم کند و با منابع داده خارجی ارتباط برقرار کند.

مطلب قبلیاوراکل چیست؟
مطلب بعدیگاوین وود

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید