چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار چین، پیشتاز ارزدیجیتال/ مقررات سختگیرانه‌ برای کوین های خصوصی

چین، پیشتاز ارزدیجیتال/ مقررات سختگیرانه‌ برای کوین های خصوصی

معاون رئیس بانک مرکزی چین درباره‌ی کار بر روی مقررات جدید ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ خبر داد. گفته می‌شود که چین قصد دارد یوان دیجیتال را قبل از بازی‌های المپیک زمستانی 2022 در پکن راه اندازی کند.

به گزارش ارزنیوز؛ قائم مقام بانک مرکزی چین، لی بو (Li Bo)،  در سخنانی درباره‌ی فعالیت بر روی مقررات جدید ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد: چین و بسیاری از کشورهای دیگر، در حال بررسی این هستند که چه نوع محیط نظارتی برای چنین وسیله‌ی سرمایه گذاری باید وجود داشته باشد.

به گفته وبلاگ نویس چینی کالین وو (Colin Wu)، ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین قرار بود به عنوان ارز جایگزین و ابزارهای سرمایه گذاری جایگزین مورد استفاده قرار گیرند.

بو اظهار داشت: اطمینان از اینکه سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هیچ گونه خطر مالی قابل توجهی ایجاد نمی‌کند نیز مهم است.

معاون رئیس کل بانک مرکزی چین همچنین خاطرنشان کرد: وجود کوین‌هایی که به صورت خصوصی منتشر می‌شوند اگر می‌خواهند به عنوان ابزار پرداختی استفاده شوند، باید تحت مقررات سختگیرانه‌تری نسبت به بیت کوین قرار بگیرند.

بو اشاره کرد: آن‌ها باید از نزدیک با اقتصاد همراه شوند با پیش بینی اینکه ارزهای دیجیتال در آینده نقش مهمی خواهند داشت.

یوان دیجیتال آن در حال آزمایش شدن در شنژن ، چنگدو و سوژو (سه شهر در چین) است و در حال حاضر چین پیشتاز رقابت جهانی برای راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

در طی یک گردهمایی سالانه، بو گفت که این برنامه‌ی آزمایشی به شهرهای بیشتری گسترش می‌یابد.

گفته می‌شود که چین قصد دارد این ارز را قبل از بازی‌های المپیک زمستانی 2022 در پکن راه اندازی کند.

ما با دلار آمریکا کاری نداریم

معاون رئیس بانک مرکزی چین گفت: یوان دیجیتال با هدف استفاده در داخل مرزهای این کشور است.

لی بو(Li Bo) در اظهاراتی کم سابقه گفت: چین با توسعه‌ی یوان دیجیتال قصد گرفتن جایگاه دلار را ندارد و این کشور یوان دیجیتال را با هدف استفاده داخلی توسعه داده است.

قائم مقام بانک مرکزی چین با اشاره به اینکه این بازار است که باید تصمیم بگیرد از کدام ارز استفاده کند، افزود: جهانی سازی یوان پاسخی طبیعی به نیازهای چین است. جهانی شدن یوان باعث تسهیل در تجارت و سرمایه گذاری خارجی می‌شود.

در حال حاضر توسعه یوان دیجیتال در مراحل اولیه خود قرار دارد اما برخی از منابع از احتمال اتخاذ رویکرد سختگیرانه نسبت به یوان دیجیتالی توسط آمریکایی‌ها خبر داده‌اند. چین از سال ۲۰۱۴ پروژه راه اندازی یوان دیجیتال را آغاز کرده و احتمالا به نخستین کشوری تبدیل خواهد شد که استفاده از ارز دیجیتال را در سطح ملی آغاز می‌کند.

طبق گفته‌ی مقامات کاخ سفید، برنامه‌ای برای مقابله با یوان دیجیتالی ندارند اما به شدت مشتاق هستند تا دلار دیجیتال ایجاد شود. پیش از این نیز شماری از اعضای کنگره آمریکا از جروم پاول- رییس بانک مرکزی این کشور- و ژانت یلن- وزیر خزانه داری- خواسته بودند برای توضیح در خصوص پروژه های توسعه دلار دیجیتال در کنگره حاضر شوند.

طبق اعلام بانک مرکزی چین، یوان دیجیتال دارای برخی از ویژگی‌های مشابه بیت کوین است و به تدریج جایگزین اسکناس‌ها و سکه‌های فعلی خواهد شد.

در حال حاضر چین مراحل آزمایشی راه اندازی یوان دیجیتالی را سپری می‌کند و پس از فاز اولیه، کار استفاده از این ارز در دیگر شهرهای بزرگ این کشور در حال انجام است. یوان دیجیتالی همچنین قرار است برای انجام مبادلات خارجی، تجارت بین المللی و تبدیل ارز استفاده شود.

لینک منبعu.today

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید