سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار کاربران صرافی کراکن (Kraken) خواهان جبران خسارتشان شدند.

کاربران صرافی کراکن (Kraken) خواهان جبران خسارتشان شدند.

 

در روز ۲۲ فوریه سال ۲۰۲۰ شاهد بزرگ‌ترین کندل نموداری تاریخ بیت کوین و اتریوم بودیم. بیت کوین با کاهش قیمت ۹۵۰۰ دلاری و اتریوم با ۴۰۰ دلار  کاهش شوک بدی را به تریدرها وارد کردند. تمامی این نوسانات در ۲۴ ساعت اتفاق افتاد که همزمان با قطعی دسترسی کاربران بود!

با این وجود حمایت‌های ضعیف مکرر صرافی کراکن منجربه ضررهای زیادی به کاربران شده است. قطعی دسترسی همراه با کاهش ۲۲ درصدی بیت کوین به قیمت ۴۵ هزار دلار و روند نزولی ۶۴ درصدی اتریوم کاربران کراکن را عصبانی کرد.

براساس گزارش کوین تلگراف؛ واکنش‌های کاربران ردیت و کراکن نشان‌دهنده‌ی ناامیدی عمیق آن‌ها است. برخی از معامله‌گران کراکن را نسبت به شکایت قانونی تهدید کرده و برخی دیگر می‌گویند، بیشتر سرمایه‌ زندگی‌شان را در این بازار از دست داده‌اند.

یکی از مشتریان اذعان داشت:

من تمامی پس اندازهای خود را در این راه از دست داده‌ام؛ کراکن چاره‌ای ندارد یا باید بازپرداخت‌ها را انجام دهد یا کاربرانش را از دست خواهد داد. با این که مریض احوال هستم،‌ در صورت عدم استرداد مبلغ توسط کراکن با توجه به مدارکی که دارم از این صرافی شکایت خواهم کرد.

شرایط بعضی از کاربران بدتر است، آن‌ها حتی به کراکن بدهکار شده‌اند.

یکی از این افراد می‌گوید؛ هم‌اکنون ۱۲۰ دلار به کراکن بدهکارم! چطور ممکن است حسابی منفی شود؟ چه کسی جوابگوی این افت ساختگی خواهد بود؟

 

علی‌رغم فشار کاربران شواهد نشان می‌دهد که کراکن قصد باز پرداخت ضررهارا ندارد.

 

خلاصه خبر:

عدم دسترسی کاربران به صرافی کراکن برای ساعاتی؛ و همزمانی این موضوع با افت شدید قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزها، منجر به از دست رفتن سرمایه کاربران این صرافی شد.
کاربران خواهان جبران خساراتشان هستند.

منبع خبر:

https://cointelegraph.com/news/kraken-users-demand-refunds-over-flash-crash-liquidations

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید