چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار کاهش ۲۰ درصدی بیت کوین موجود در صرافی ها در ۱۲ ماه...

کاهش ۲۰ درصدی بیت کوین موجود در صرافی ها در ۱۲ ماه اخیر

داده‌های زنجیره‌ای به دست آمده از وب‌سایت تجزیه و تحلیل اطلاعات ارزهای دیجیتال Glassnode نشان می‌دهد که تعداد بیت کوین‌های ذخیره شده در صرافی‌های مرتبط با آن در طی ۱۲ ماه اخیر حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.

 

براساس گزارش ارز نیوز و به نقل از کوین‌تلگراف،‌ داده‌ها حاکی از آن است که بیت کوین‌های موجود توسط سرمایه‌گذاران جمع‌آوری شده و در حال انتقال به کیف پول‌های سرد هستند. همین موضوع در نوع خود می‌تواند به یک بحران عرضه منجر شود.

علاوه بر این، وب‌سایت Glassnode در تاریخ ۶ مارس گزارشی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد سکه‌های خریداری شده در طی سال ۲۰۲۱ در طی افت قیمت اخیر بیت کوین در ماه فوریه، با ضرر فروخته نشده‌اند. در کنار همه این موارد، شرکت Hodlwaves نیز معیار یک مقایسه‌ای ارائه می‌کند که به اندازه‌گیری زمان آخرین حرکت زنجیره‌ای (on-chain) سکه‌ها می‌پردازد. داده‌هایی که این شرکت در تاریخ ۲۲ فوریه منتشر کرد، نشان می‌دهد که ۵۷ درصد از کل بیت کوین‌های عرضه شده بیش از یک سال است که جا به جا نشده‌اند!

همچنین در این گزارش به این نکته اشاره شده که بیش از یک سوم بیت کوین‌های موجود بیش از ۵ سال است که هیچ‌گونه جابه‌جایی نداشته‌اند. این مورد نشان می‌دهد که بخش قابل توجهی از بیت کوین‌ها برای همیشه از دست رفته و در کیف پول‌های فراموش شده‌ای باقی مانده‌اند.

افزایش محبوبیت صرافی‌های غیرمتمرکز و همچنین پروتکل‌های عملکردی امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) ممکن است باعث کاهش عرضه بیت کوین در سایر صرافی‌ها شود. بنا به گزارشات ار‌ائه شده توسط DeFi Llama، با توجه به تقاضای زیاد بیت کوین در اکوسیستم دیفای، مجموع دارایی‌های قفل شده (یا همان TLV) در قالب بیت کوین در این اکوسیستم از ابتدای ماه مارس بیش از ۱ میلیارد دلار افزایش را تجربه کرده است.

از آنجایی که کارشناسان و تحلیل‌گران کاهش عرضه بیت کوین را یکی از علل اصلی افزایش قیمت آن در ماه‌های اخیر می‌دانند، باید منتظر تبعات و تأثیرات این موضوع در ماه‌های پیش رو بر روی قیمت بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان بود.

منبع:

کوین تلگراف

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید