چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار کاهش ۵۰ درصدی سهام مایکرواستراتژی، آیا تأثیرگذاری بیت کوین به پایان رسیده...

کاهش ۵۰ درصدی سهام مایکرواستراتژی، آیا تأثیرگذاری بیت کوین به پایان رسیده است؟

داده‌های به دست آمده در تاریخ ۵ مارس نشان می‌دهد که سهام شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) تنها در عرض سه هفته، بیش از نیمی از ارزش سهام خود را از دست داده است. لازم به ذکر است که این شرکت بخشی از دارایی خود را بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده و حدود ۹۱ هزار واحد بیت کوین در اختیار دارد.

مایکرواستراتژی به خرید بیت کوین ادامه می ‌دهد

بر اساس کوین تلگراف ،‌ درست روزی که شرکت مایکرواستراتژی خبر از خرید ۲۱۰ واحد بیت کوین دیگر به مبلغ ۱۰ میلیون دلار را داد، سهام آن به پایین‌ترین سطح خود در ۶۲۸ دلار رسید. این در حالی است که سهام این شرکت در ماه فوریه و زمانی که در اوج خود قرار داشت، حدود ۱۳۰۰ دلار بود. نوسانات بیت کوین تا حد زیادی می‌تواند دلیل این اتفاق را شرح دهد.

مایکرواستراتژی در آگوست سال میلادی گذشته و برای اولین بار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد. با وجود کاهش ارزش سهام این شرکت در طی هفته‌های اخیر، همچنان تأثیر خرید بیت کوین بر روی روند رو به رشد این شرکت کاملاً محسوس و شگفت‌انگیز است. چرا که پیش از سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال، قیمت سهام شرکت مایکرواستراتژی به سختی به بالای ۱۰۰ دلار می‌رسید.

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، هم‌بنیان‌گذار شرکت Morgan Creek Digital در این باره چنین می‌گوید:

«شرکت مایکرواستراتژی اکنون ۹۱۰۶۴ واحد بیت کوین در اختیار دارد. این موضوع می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات در تاریخ بازار عمومی باشد.»

تقویت اوراق قرضه می‌تواند باعث تضعیف موقعیت بیت کوین شود

به چالش کشیده شدن بازار گاوی بیت کوین توسط اتفاقات جاری اقتصاد کلان، ممکن است تأثیرات ناشی از آن برای شرکت‌ها تنها یک رویداد مقطعی و کوتاه مدت نباشد. آرتور هیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق BitMEX معتقد است که تقویت بازارهای دیگر می‌تواند باعث مهاجرت سرمایه‌گذاران از بازار ارزهای دیجیتال به سمت گزینه‌های رقیب شود. وی در مورد رقابت بین بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال چنین می‌گوید: «من مدلی برای به دست آوردن نسبت این دو ندارم؛ اما در سطوح بالا اگر نقدینگی فیات جهانی بتواند بازدهی واقعی در اوراق قرضه دولتی داشته باشد، ممکن است سرمایه‌گذاران از بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین خارج شوند؛ چرا که آن‌ها گزینه ساده‌تر (یا همان نقدینگی) را ترجیح می‌دهند.»

در حالت کلی، سرمایه‌گذاران برای فرار از خطرات احتمالی بیت کوین و همچنین از دست ندادن فرصت رشد آن، می‌توانند به صورت موازی و هم‌زمان بر روی هر دو بازار سنتی و دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید