پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار کدام هنرمندان غیر مجاز به ارزهای دیجیتال علاقمند شدند؟

کدام هنرمندان غیر مجاز به ارزهای دیجیتال علاقمند شدند؟

توکن غیر مثلی کاور آلبوم پرواز پیشرو در پلتفرم foundation به مزایده گذاشته شد و با قیمت پایه ۱ اتریوم آغاز شد و به قیمت 2.2 اتریوم به فروش رسید.

به گزارش ارزنیوز؛ با توجه به رشد قیمت بیت کوین و استقبال از ارزهای دیجیتال، کم کم با گرایش خوانندگان رپ فارسی به ارزهای دیجیتال روبه رو شدیم. در تاریخ 17 فروردین 1400 سروش لشکری با نام هنری هیچکس، NFT (توکن غیر مثلی) کاور آلبوم جنگل آسفالت (Asphalt Jungle) را در پلتفرم foundation  ثبت کرد و مزایده این توکن را با قیمت پایه ۱ اتریوم آغاز کرد و آن را به قیمت ۱۹۰ اتریوم فروخت.

بعد از سروش لشکری نوبت به محمدرضا ناصری آزاد با نام هنری رضا پیشرو دوست و هم تیمی قدیمی هیچکس رسید. و از قدیمی‌ترین خوانندگان رپ فارسی است و فعالیت غیرحرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۱ و با لقب «رضا 3pac» آغاز کرد. پیشرو در تأسیس برخی گروه‌های موسیقی زیرزمینی مانند صامت نقش داشته‌است. او در سال ۱۳۹۶ به دنبال بازداشت و محکومیت به دلیل فعالیت هنری غیرمجاز از ایران خارج شد و فعالیت هنری خود را در خارج از ایران ادامه داد.

پیشرو و هیچکس از پیشگامان رپ فارسی بودند که با همکاری یکدیگر گروه‌های ۰۲۱ و صامت را تشکیل دادند اما سال‌ها بعد در پی همکاری هیچ‌کس با گروه زدبازی موجب قطع همکاری آنها و منحل شدن این گروه شد. پیشرو و هیچکس بعد از ۹ سال در ترکیه با یکدیگر دیدار کردند.

در روز گذشته NFT کاور آلبوم پرواز  پیشرو در پلتفرم foundation به مزایده گذاشته شد و با قیمت پایه ۱ اتریوم آغاز شد و به قیمت 2.2 اتریوم به فروش رسید. رضا پیشرو قطعه قطعه از آثار هنری جلد را با توجه زیاد به جزئیات طراحی کرده است، سپس ایده‌ها را با نقاش نیلوفر به اشتراک گذاشته است تا آن را ترسیم کند و در پایان، یکی از دوستانش به اسم پوریا ، طراح آن‌ها، آن را به یک اثر هنری جلد دیجیتال (NFTتوکن یا توکن غیر مثلی) تبدیل کرده است. این آلبوم در مارس 2021 منتشر شده است.

یکی دیگر از اعضای گروه وانتونز به اسم کوروش ، کاور آلبوم خود را که دو سال از انتشار آن می‌گذرد در روز تولد خودش یعنی تاریخ 4.20 (1 اردیبهشت) بفروش برساند. آلبوم 420 یکی از موفق‌ترین آلبوم‌های هیپ هاپ بوده و کوروش برای آن سال‌ها زحمت کشیده است. NFT توکن کاور این آلبوم از قیمت 0.50 در پلتفرم foundation به مزایده گذاشته شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید