چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار کشف ۱۲ دستگاه ماینر غیرمجاز در یاسوج

کشف ۱۲ دستگاه ماینر غیرمجاز در یاسوج

معاون حقوق عامه دادستان یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۱۲ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در یاسوج خبر داد.

به گزارش ارزنیوز؛ معاون حقوق عامه دادستان یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف ۱۲ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در یاسوج خبر داد.

عبدالحسین تمدن اظهار داشت: در پی گزارش واصله مبنی بر روشن بودن مداوم کولر گازی در خانه‌ای، واقع در یکی از خیابان‌های شاهد یاسوج و حصول ظن قوی به نصب دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمز ارز، با دستور صادره از این معاونت، ضابطان دادگستری با همکاری ماموران اداره برق با رعایت موازین شرعی و قانونی به منزل مذکور وارد شده و پس از بازرسی، تعداد ۱۲ عدد دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز کشف و مشخص شد که مالک منزل به صورت غیر مجاز اقدام به نصب انشعاب برق سه فاز کرده بودند.

وی افزود: دستگاه‌های مذکور توقیف و مقرر شد که گزارش مربوط به این تخلف جهت رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی ارسال شود.

معاون حقوق عامه دادستان یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ضمنا با توجه به اینکه استفاده از انشعاب غیرمجاز برق جرم بوده و با عنایت به مشهود بودن جرم، متهم دستگیر و در مرجع انتظامی تحت نظر قرار گرفت تا پرونده وی تکمیل و ظرف کمتر از ۲۴ ساعت جهت رسیدگی به این اتهام، وی به دادسرا اعزام شود.

تمدن نسبت به هرگونه استفاده غیر مجاز از نیروی برق هشدار داد و بیان کرد: هرگونه اقدام به استفاده غیرمجاز از برق جهت استخراج رمز ارز و غیره، جرم بوده و با برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضایی مواجه خواهد شد، ضمن اینکه استخراج غیرمجاز رمز ارز تخلف بوده و قابل رسیدگی در اداره تعزیرات حکومتی خواهد بود.

لینک منبعایسنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید