سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار کلاهبرداری میلیون دلاری خیریه نئونازی با بیت کوین/ متهم فراری است

کلاهبرداری میلیون دلاری خیریه نئونازی با بیت کوین/ متهم فراری است

آندرو انگلین، بنیان گذار وبسایت نئونازی دیلی استورمر با جمع آوری میلیون‌ها دلار کمک مالی به نام خیریه حامی سیاه پوستان و زنان جمع آوری کرده و گفته می‌شود تمامی مبالغ جمع آوری شده از طریق ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین و مونرو به حساب وی واریز شده است.

به گزارش ارزنیوز؛ تحقیقات آسوشیتد پرس (AP) نشان می‌دهد که آندرو انگلین، بنیان‌گذار وب‌سایت نئونازی دیلی استورمر میلیون‌ها دلار از طریق بیت کوین کمک مالی جمع‌آوری کرده است. آسوشیتد پرس می‌گوید: این وب سایت حامی دیدگاه‌های نژادپرستانه علیه سیاهان، یهودیان و زنان است و تاکنون الهام بخش ۳ فقره قتل با انگیزه‌های نژادی بوده است.

مضنون از ژانویه ۲۰۱۷ تاکنون دستکم ۱۱۲ بیت کوین به ارزش ۴.۸ میلیون دلار به عنوان کمک مالی دریافت کرده است. وی اکنون فراری است و اظهار داشته است که به مدت ۴ سال، تمام بودجه دیلی استورمر را از طریق بیت کوین تأمین کرده است.

انگلین از فوریه ۲۰۲۱ بیت کوین را رها کرده و به دنبال کنندگانش اعلام کرده است از این پس با پرایوسی کوین مونرو به او کمک کنند، چرا که جاسوسان سازمان‌های ضدآزادی، منابع نامحدودی برای مرتبط کردند معاملات بیت کوین با نام‌های واقعی در اختیار دارند.

با وجود مقدار زیاد بیت کوین واریز شده به حساب انگلین، هویت وی همچنان نامشخص باقی مانده است. بر اساس سوابق رأی گیری، انگلین در سال 2016 در روسیه بوده و گزارش شده است که اطلاعات گذرنامه، در سال 2017 او را در کامبوج نشان می‌دهد. اما از آن زمان پس، ردیابی انگلین دشوار شده است.

آسوشیتد پرس افزود: او هیچ حساب بانکی مشخص از املاک و دارایی در ایالات متحده ندارد.

لینک منبعdecrypt

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید