پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1401
خانه اخبار کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنان از عدم شفافیت دارایی‌های دیجیتال نگران...

کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنان از عدم شفافیت دارایی‌های دیجیتال نگران است

بازار ارزهای رمزپایه تحت تأثیر فراز و نشیب بازارهای سنتی قرار گرفته و با رشد اخیر ۱۰ درصدی اوراق قرضه ایالات متحده آمریکا، فشاری نزولی را تجربه کرده است.

داده‌های به دست آمده از (Cointelegraph Markets) و (TradingView) نشان دهنده‌ی این موضوع است که قیمت بیت کوین در اواخر ۲۵ فوریه به سطح ۴۴۷۱۰ دلار سیر نزولی داشته است. هرچند که منطقه‌ی پشتیبانی و افزایش خرید در این سطح باعث شده است تا قیمت این ارز دیجیتال دوباره به سطح ۴۶۵۰۰ برسد؛ اما تحلیلگران در انتظار رسیدن قیمت آن به بالای سطح ۵۰۰۰۰ دلاری و ایجاد یک سطح پشتیبانی مطمئن در آن هستند.

آلت کوین

دامین وندرویلت (Damien Vanderwilt)، رئیس شرکت (Galaxy Digital) بر این باور است که با وجود خریدهای عمده بیت کوین توسط شرکت‌های بزرگی نظیر میکرو استراتژی، تسلا و مس موتوال، هنوز هم این دسته از ارزها و دارایی‌های دیجیتال نگرانی‌های امنیتی و مالیاتی را برای علاقمندان این ارز دیجیتال با خود به همراه دارند که مانع از سرمایه‌گذاری دیگران بر روی آن‌ها خواهد شد. هرچند که سرمایه‌گذاری‌های گسترده و موج خوش‌بینی در بازار ارزهای دیجیتال، باعث رشد قیمت اغلب آن‌ها در سال ۲۰۲۱ شد؛ اما از نظر برخی سرمایه‌گذاران دستیابی بیت کوین به سهم بازار یک تریلیون دلاری یک حباب بوده و بر اساس تجزیه و تحلیل‌های انجام گرفته، نهنگ‌ها و خرده‌فروشان همچنان باید بیشترین قدرت خرید را داشته باشند.

سایه ی بازار سهام بر سر ارزهای رمزپایه

در تاریخ ۲۵ فوریه، نرخ سود خزانه‌داری ۱۰ ساله ایالات متحده‌ی آمریکا به ۱.۵۲ درصد افزایش یافته که بالاترین میزان آن در طی یک سال اخیر به شمار می‌رود. «چاد استینگلاس» (Chad Steinglass)، رئیس بخش تجارت در (CrossTower) بر این باور است که این حرکت منجربه ایجاد فشار در بازار ارزهای دیجیتال شده است. این تحلیلگر حاذق مسبب اصلی بی‌ثباتی بازار را در نوسانات نرخ بهره می‌بیند.

آلت کوین

در طی روزهای اخیر، ارزهای دیجیتال تحت فشار زیادی قرار گرفته بودند. زیرا  به احتمال زیاد، سرمایه‌گذاران برای حرکت به سمت فرصت‌های سرمایه‌گذاری دیگر نیاز به نقدینگی داشتند و این نقدینگی می‌توانست از بازار سودآوری ارزهای دیجیتال تأمین شود.

بازارهای سنتی همچنان متزلزل هستند

به نظر می‌رسد که بازارهای سنتی نیز روزهای متزلزل، سست و غیر‌پایداری را سپری می‌نمایند. سهام شرکت NASDAQ روز خود را با افزایش جزئی ۰.۵۶ درصدی به پایان رساند و توانست مقداری از ضرر و ریزش ۳.۵ درصدی خود در ۲۵ فوریه را جبران کند. در همین حال سهام شرکت‌های S&P 500 و DOW با کاهشی ۰.۴۸ درصدی و ۱.۵۱ درصدی مواجه بودند.

همزمان با بازارهای سنتی، اغلب ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز روز جمعه کاهش‌های قابل توجهی را تجربه کردند. در این میان تنها ارز دیجیتال بومی شبکه بلاک چین کاردانو یا همان آدا توانست موفق ظاهر شده و با دستیابی به قیمت تاریخی ۱.۲۹ دلار به سومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ سهم بازار تبدیل شود. به نظر می‌رسد دلیل اصلی رشد این ارز دیجیتال، به‌روزرسانی Mary این شبکه بلاک چین بوده که برای ماه مارس برنامه‌ریزی شده است.

آلت کوین

قیمت اتر نیز به عنوان بزرگ‌ترین آلت‌کوین بازار حدود ۷.۱۹ درصد کاهش داشته و در حدود ۱۵۰۰ دلار معامله می‌شود. این در حالی است که BNB یک کاهش ۸.۳۶ درصدی را تجربه کرده و که قیمت آن را به ۲۲۴.۱۴ دلار رسانده است. در حال حاضر مجموع سهم بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱.۵۳۳ تریلیون دلار است که ۶۱.۳ درصد از آن به بیت کوین اختصاص دارد.

خلاصه:

نگرانی های بورس و اوراق بهادار همچنان از عدم شفافیت ارزهای دیجیتال وجود دارد و این موضوع را مشکل اساسی و بزرگی می داند که در آینده موجب تنش های فراوانی خواهد شد.

منبع:

https://cointelegraph.com/news/sec-s-division-of-examinations-issues-risk-alert-on-digital-assets

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید