چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار گاوها برای رکورد زنی اتریوم آماده می‌شوند

گاوها برای رکورد زنی اتریوم آماده می‌شوند

اتریوم در روز‌های اخیر حرکتی به شدت صعودی را در قیمت بالاتر از ۲۰۰۰ دلار در پیش گرفته است، بررسی‌ها نشان می‌دهد اتریوم در حال آماده شدن برای یک افزایش چشمگیر است.

به گزارش ارزنیوز؛ بدون هیچ راه حل میانبری برای افزایش هزینه‌های شبکه، برخی از سرمایه گذاران می ترسند که قیمت Ether (ETH) با اصلاح روبرو شود. پیشنهاد EIP-1559 قرار است با ارتقا im قریب الوقوع لندن همراه باشد، اما بازرگانان به دنبال این هستند که تا آن زمان چطور باید با هزینه‌های بالا دست و پنجه نرم کنند.

هدف از پیشنهاد flexible block size، ارائه‌ی مدل قابل پیش بینی تری برای قیمت گذاری است، اما این نسخه برای بررسی در ژانویه برنامه ریزی شده است، به این معنی که در کوتاه مدت اتر ممکن است تحت فشار قیمت قرار گیرد. علاوه بر این، از سوی دیگر ماینر‌ها ابراز نگرانی کرده اند زیرا هدف این پیشنهاد جدید سوزاندن بخشی از هزینه‌ها برای ایجاد کمبود است و درآمد آن‌ها را تا 50٪ کاهش می‌دهد.

در راه آماده شدن برای موج رویدادهای نزولی، معامله گران حرفه‌ای معمولاً گزینه‌های محافظتی را ترجیح می‌دهند، به ویژه آن دسته از معامله گران که با بازده بالا کار می‌کنند. اگرچه این‌ها معمولاً برای دوره‌های طولانی مدت پرهزینه هستند، معاملات نیز به صورت هفتگی یا دو بار در هفته در برخی از صرافی‌ها انجام می‌شود.

برخلاف قراردادهای آتی، در این مرحله گزینه‌ها به دو بخش تقسیم می‌شوند. گزینه‌های تماس (خرید) به خریدار اجازه می‌دهد تا اتر را با قیمت ثابت در تاریخ انقضا خریداری کند. که به طور کلی، این موارد در معاملات آربیتراژ خنثی یا استراتژی‌های صعودی استفاده می‌شوند.در همین حال، گزینه‌های put (فروش) معمولاً به عنوان محافظ در برابر نوسانات قیمت منفی استفاده می‌شوند.

برای درک تعادل این نیروهای رقیب، باید تماس‌ها یا خریدها را مقایسه کرد و اندازه گزینه‌ها را در هر قیمت انقضا قرار داد. این استراتژی بر این مبنا استوار است که چگونه با وجود حفظ موقعیت صعودی، ضررها را به حداقل برسانید.

داده‌های فوق نشان می‌دهد که انقضا 9 آوریل اتر 77،800 از قرارداد اتر را در اختیار دارد که ارزش آن در سطح فعلی 2070 دلار، 161 میلیون دلار است. در همین حال ، ضریب تماس خرید با غلبه بر اعتصابات زیر 1850 دلار، 11٪ گزینه های نزولی تر را ترجیح می‌دهد.  از سوی دیگر، گزینه‌های خرید صعودی صحنه را به بالای 1900 دلار متمایل کرده‌اند.

اما باید گفت که با وجود عدم تعادل، تأثیر خالص صعودی است. آپشن مارکت‌ها در مجموع بازارهای صفر و یک هستند، به این معنی که اگر معامله‌ای بالاتر از قیمت اعتصاب خرید قرار داشته باشد، یا ارزش دارد یا بی ارزش می‌شود.

بنابراین، با حذف گزینه‌های خنثی به نزولی، 25 درصد زیر قیمت فعلی 2،070 دلار و گزینه‌های خرید بالاتر از 2،480 دلار، تخمین تأثیر منقضی راحت‌تر است. تخلیه قیمت بیش از 25٪ احتمال کمتری دارد زیرا سود بالقوه به ندرت از هزینه پیشی می‌گیرد.

تعادل بین گزینه‌های خرید و گزینه‌های فروش در ابتدا نسبت خرید به فروش را نشان می‌دهد که از گزینه‌های نزولی تر برخوردار است. با این وجود، با حذف گزینه‌های پیشنهادی 25٪ زیر قیمت فعلی، نتیجه خالص به وضوح به نفع بازار صعودی است. این امر باعث تقویت این  دیدگاه می‌شود که نباید انقضا 9 آوریل را عقب انداز دانست.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید