چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار گریسکل در راه رسیدن به بزرگ‌ترین صندوق داراییETF جهان

گریسکل در راه رسیدن به بزرگ‌ترین صندوق داراییETF جهان

گریسکل (grayscale) با عبور از بهای ۵۰ میلیارد دلاری همچنان به رشد خود ادامه داده و تا این لحظه رتبه‌ی دومین صندوق دارایی بزرگ ETF را از آن خود کرده است.

به گزارش ارزنیوز؛ گریسکل (GRAYSCALE)، مدیر عمده دارایی‌های ایالات متحده، برای اولین بار از 50 میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال تحت مدیریتش، فراتر رفته است. AUM گریسکل نزدیک به سهام 57 میلیارد دلاری بزرگترین کالای ETF است. این شرکت قصد دارد در صورت رعایت مقررات، به ETF تبدیل شود.

اگر ETF پیش تر به تصویب رسیده بود، گریسکل دومین کالای بزرگ پس از سهام اس.پی.دی.آر گولد می‌شد.

مدیر عامل شرکت گریسکل، میکائیل ساننشین، در توییتی نوشت: او معتقد است صندوق بیت کوین گریسکل (GBTC)، احتمالاً ظرف چند ماه از صندوق جی.ال.دی پیشی خواهد گرفت.

جی.ال.دی صندوق قابل معامله بورس طلا با پشتیبانی فیزیکی (ETF) است که دارای لیستی در بورس‌های سهام ایالات متحده، مکزیک، سنگاپور، ژاپن و هنگ کنگ می‌باشد.

گریسکل ارز دیجیتال خود را در معرض سرمایه گذاران نهادی قرار می‌دهد و در مجموع تقریباً 660،000 بیت کوین را نشان داده که 3.5 درصد از 18.68 میلیون مورد گردش بیت کوین را شامل می‌شود. تقریباً 655،000 مورد از این تعداد در بیت کوین تراست گریسکل نگهداری می‌شوند.

این صندوق فقط در بیت کوین معامله نمی‌کند، تقریباً 20درصد از AUM شرکت در ده ارز دیجیتال دیگر از جمله اتریوم (7.4 میلیارد دلار)، لایت کوین (405 میلیون دلار)، اتریوم کلاسیک (267 میلیون دلار) و بیت کوین کش (234 میلیون دلار) سرمایه دارد و در ماه گذشته، پنج مورد دیگر به این لیست اضافه شد، از جمله مانا دسنترالاند (18.6 میلیون دلار)، لایو پییر (13 میلیون دلار)، فایل کوین (7.7 میلیون دلار)، بیسیک اتنشن توکن (4.8 میلیون دلار) و چین لینک (4.5 میلیون دلار).

این شرکت در حال حاضر با اختلاف زیادی بزرگترین مدیر دارایی دیجیتال ایالات متحده است و پانترا، دومین مدیر بزرگ، تنها 4.3 میلیارد دلار در اختیار دارد که کمتر از یک دهم 50 میلیارد دلار در اختیار گریسکل است.

دیروز مدیر دارایی از همکاری با مجله تایم برای تولید یک سری فیلم‌های رمزنگاری آموزشی خبر داد. این مجله همچنین موافقت کرد که پرداخت را با بیت کوین دریافت کند و دارایی دیجیتال را در ترازنامه خود نگه دارد.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید