چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار گزارش سازمان ملل می گوید کره شمالی پشت پرده ی هک...

گزارش سازمان ملل می گوید کره شمالی پشت پرده ی هک مبادلات ۲۸۱ میلیون دلاری برای تأمین بودجه ی هسته ای است

به گفته رویترز ، یافته های “گزارش محرمانه” تأیید شده توسط ناظران تحریم های مستقل برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ادعا می کند ارتباطی بین عاملان هک و رژیم کره شمالی وجود دارد. رویترز نقل کرد:

تجزیه و تحلیل اولیه ، بر اساس بردارهای حمله و تلاش های بعدی برای پولشویی عواید غیرقانونی ، به شدت پیوندهایی با جمهوری دموکراتیک خلق افغانستان را نشان می دهد.

رویترز خاطرنشان کرد گزارش سازمان ملل کره شمالی را متهم می کند که از بودجه های سرقتی برای حمایت از برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک خود در نقض تحریم های بین المللی استفاده کرده است.

گزارش سازمان ملل با استناد به منابع آشنا با این حادثه ، ادعا می کند که مهاجمان با سو استفاده از قراردادهای هوشمند پروتکل های DeFi ، مبادله را نقض کرده اند:

مهاجمان از پروتکل های “DeFi” یعنی قراردادهای هوشمندی که معاملات خودکار را تسهیل می کنند ، بهره برداری کردند.

این گزارش تخمین می زند که کره شمالی در مجموع تقریباً ۲ میلیارد دلار از طریق حملات سایبری “گسترده و پیچیده” که بانک ها و مبادلات ارزهای دیجیتال  را هدف قرار داده است ، از سال ۲۰۱۹ تولید کرده است.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است ، سازمان ملل متحد گفت که یک کشور عضو تصور می کند کره شمالی ۳۱۶.۳ میلیون دلار دارایی دیجیتال بین ۲۰۱۹ و نوامبر ۲۰۲۰ به سرقت برده است ، که نشان می دهد این رژیم مسئول بیشتر از ۳۶ میلیون دلار سرقت رمزنگاری در بالای هک KuCoin در طی آن است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید