چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار گفتنی است که دورسی، ساعاتی پیش طی توییتی اعلام کرد که اقدام...

گفتنی است که دورسی، ساعاتی پیش طی توییتی اعلام کرد که اقدام به راه‌اندازی یک نود بیت کوین کرده است.

 

در توییت دورسی، عبارت «Running #Bitcoin»  (راه‌اندازی [شبکه] بیت کوین) همراه با تصویری به چشم می‌خورد که نمایانگر روند همگام‌سازی یک نود با بلاک چین بیت کوین است.

در بلاک چین بیت کوین، هر نود برای همگام‌شدن با دیگر نودها باید تمامی تراکنش‌های تأییدشده‌ پیشین را بارگذاری کند. پس از تکمیل فرایند بارگذاری، نود یادشده می‌تواند به بلاک چین بیت کوین دسترسی پیدا کند و به تأیید تراکنش‌ها مشغول شود.

اگرچه راه‌اندازی نودهای بیت کوین همانند استخراج، پاداش مالی در پی ندارد، اما باعث می‌شود تا بلاک چین بیت کوین از مقاومت و پایداری بیشتری برخوردار شود. علاوه بر این، نودها متضمن انجام تراکنش‌های عاری از اعتماد هستند؛ چرا که به‌کمک آنها می‌توان  وضعیت دفترکل بیت کوین را پایش و صحت آنها را تأیید کرد.

گفتنی است که آمبرل (Umbrel)، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه خدمات نودهای بیت کوین ذیل توییت دورسی از او پرسیده است که آیا تمایل دارد که یک نود را روی برد رزبری پای (Raspberry Pi) راه‌اندازی کند یا نه که دورسی در پاسخ گفت:

فعلاً  در حال اجرای نود روی یک کامپیوتر M۱ است.

جک دورسی بارها زبان به تحسین بیت کوین گشوده و حتی آن را بهترین ارز بومی برای اینترنت و آینده توییتر لقب داده است.

وی سال گذشته در مجمع آزادی اسلو (Oslo Freedom Forum) گفته بود:

بلاک چین و بیت کوین، آینده و جهانی را هدف گرفته‌اند که در آن محتوا برای همیشه پابرجا می‌ماند، از میان نمی‌رود و روی هر نود واحدی که به بلاک چین متصل است، تا ابد باقی می‌ماند.

او همچنین پیش‌تر از دنبال‌کنندگان خود خواسته بود تا کمک‌های خود را در قالب بیت کوین به جنبش انحلال یگان ویژه مبارزه با سرقت در نیجریه (موسوم به End SARS‎) اهدا کنند.

دورسی به‌رغم حمایت آشکار از بیت کوین بر این باور است که هنوز موانع بزرگی بر سر راه مقیاس‌پذیری و پذیرش گسترده این ارز دیجیتال وجود دارد.

وی در جای دیگری گفته است:

ما باید بیت کوین را به‌گونه‌ای توسعه بدهیم که همانند آنچه امروز وجود دارد، قابل فهم، سریع و کارآمد باشد و اثبات کنیم که می‌تواند فراتر از این هم برود.

منبع:

https://arzdigital.com/twitter-ceo-jack-dorsey-sets-up-his-own-bitcoin-node/

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید