چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار گلدمن ساکس قصد راه اندازی دوباره ی میز معاملاتی بیت کوین را...

گلدمن ساکس قصد راه اندازی دوباره ی میز معاملاتی بیت کوین را دارد

طبق گزارش‌ها «گلدمن ساکس» ‌(Goldman Sachs)، غول حوزه‌ی سرمایه‌گذاری آمریکایی، قصد دارد فعالیت بخش معاملات ارزهای دیجیتال خود را از سر بگیرد. این بخش در سال ۲۰۱۸ ایجاد مدتی بعد فعالیتش متوقف شد.

براساس گزارش «The Block» و به نقل از خبرگزاری رویترز، این تصمیم گلدمن ساکس در حالی اتخاذ شده است که قیمت بیت کوین عبور از ۵۰ هزار دلار را هدف قرار داده است. بانک گلدمن ساکس سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ بخش معاملات بیت کوین را راه‌اندازی نمود. در این بخش قراردادهای آتی به‌صورت نقدی و عمدتاً کوتاه‌مدت تسویه می‌شوند. این شرکت کمی بعد فعالیت این بخش معاملاتی را متوقف کرد.

قابل ذکر است که شرکت گلدمن ساکس هنوز واکنشی رسمی در این باره ارائه نکرده است.

منابع آگاه عنوان کردند که این بخش معاملاتی اواسط ماه مارس (اواخر اسفند) کار خود را از سر می‌گیرد؛ این با وجودی است که طبق گزارش رویترز این اتفاق هفته آینده اتفاق خواد فتاد.

نباید این موضوع را فراموش کرد که این بخش معاملاتی به‌صورت مستقیم، بیت کوین معامله نمی‌کند. معاملات ارزهای دیجیتال در این بخش با استفاده از دارایی‌هایی با پشتوانه انجام خواهد گرفت. از دیگر فعالیت‌ها، می توان به تحقیق در ارتباط با شرکت‌های ثالثی است که خدمات نیمه ‌امانتداری برای بیت کوین ارائه می‌کنند، اشاره کرد.

یک منبع دیگر در گلدمن ساکس از رسیدن قیمت بیت کوین به بالای ۵۰ هزار دلار به‌عنوان یک عامل در جلب توجه این بانک به این ارز دیجیتال یاد کرده است.

خلاصه:

طیق خبرگزاری ها گلدمن ساکس، غول سرمایه‌گذاری آمریکایی، قصد دارد فعالیت بخش معاملات ارزهای دیجیتال خود را دوباره شروع کند. این بخش در سال ۲۰۱۸ ایجاد شده بود که مدت کمی بعد فعالیتش متوقف شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید