چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اخبار آلت کوین "یوان کوین چین" پشت دروازه المپیک زمستانی پکن

“یوان کوین چین” پشت دروازه المپیک زمستانی پکن

چین قصد دارد در طی بازی‌های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 به ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی اجازه دهد تا از ارز دیجیتال مخصوص به این استان استفاده کنند.

به گزارش ارزنیوز؛ یک مقام ارشد بانک مرکزی چین به دنبال این است که ورزشکاران و بازدید‌کنندگان خارجی بتوانند از ارز دیجیتال این کشور در جریان بازی‌های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 استفاده کنند.

لی بو، معاون رئیس بانک کشور چین، گفت: بازی‌های المپیک زمستانی آینده می‌تواند به اولین آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی چین یا CBDC (توضیحات بیشتر در پایان خبر) توسط کاربران خارجی تبدیل شود.

لی روز یکشنبه در یک پنل CNBC در مجمع Boao برای آسیا عنوان کرد: ما برای بازی‌های المپیک زمستانی پکن، در تلاش بودیم تا e-CNY را نه تنها در دسترس کاربران داخلی، بلکه همچنین در اختیار ورزشکاران بین المللی و بازدیدکنندگان قرار دهیم.

این بانک پیش از این برنامه خود را برای آزمایش یوان دیجیتال در این رویداد، در آگوست سال 2020، اعلام کرده بود. این مقام گفت که PBoC قصد ندارد جای سلطه دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره‌ی جهان بگیرد.

لی افزود: که بانک مرکزی متمرکز بر استفاده داخلی از یوان دیجیتال است. من فکر می‌کنم هدف ما ایجاد اختیار در انتخاب بازار و تسهیل تجارت و سرمایه گذاری بین المللی است.

با وجود تمرکز PBoC بر یوان دیجیتال داخلی، بانک مرکزی چین هنوز در حال بررسی استفاده مرزی از CBDC است. امیدوارم که در طولانی مدت، بتوانیم یک راه حل مرزی نیز داشته باشیم.

در این مجمع، لی همچنین بیان کرد: بانک مرکزی چین اکنون ارز رمزنگاری شده اصلی بیت کوین (BTC) را به عنوان گزینه جایگزین برای سرمایه گذاری می‌داند.

چین پس از اجرای اولین آزمایش‌های داخلی یوان دیجیتال در سال 2020، معرفی طرح مرزی CBDC را با همکاری بانک‌های مرکزی در هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی در ماه فوریه آغاز کرد.

در اول آوریل، مدیر دفتر تحقیقات PBoC، وانگ شین، اعلام کرد که بانک مرکزی چین اولین معرفی طرح مرزی یوان دیجیتال را برای سازمان پول هنگ کنگ به سرانجام رساند.

مقامات چینی بارها تأکید کرده‌اند که دولت به دنبال جایگزینی ارزهای فیات موجود، از جمله دلار آمریکا با یوان دیجیتال نیست.

ژو شیاوچوان، رئیس انجمن دارایی چین و فرماندار سابق PBoC، در اواخر سال 2020 گفت: ما لیبرا نیستیم و جاه طلبی برای جایگزینی ارزهای موجود نداریم.

ایالات متحده به دلیل وضعیت ذخیره ارزی جهان و سایر چالش‌های مربوط به CBDC مانند حریم خصوصی، رویکرد محتاطانه‌ای نسبت به CBDCها در پیش گرفته است.

بانک مرکزی اروپا همچنین، هنوز در حال تصمیم‌ گیری در مورد نیاز اروپا به یورو دیجیتال است، اما کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا انتظار دارد که این ارز دیجیتال در اولین زمان تصویب شود.

CBDC پروژه‌ای چندگانه است که با هدف عبور از مرزهای جغرافیایی در انتشار و پیمایش مقرراتی آسان‌تر از فیات طراحی شده است. در حال حاضر بسیاری از بانک‌های مرکزی آسیایی در اجرای طرح CBDC با یک دیگر متحد شده‌اند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید