چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار یک اثر هنری تبدیل به توکن NFT شد و ۶۹ میلیون دلار...

یک اثر هنری تبدیل به توکن NFT شد و ۶۹ میلیون دلار به فروش رسید

پیشنهاد ۶۹ میلیون دلاری جاستین سان برای خرید یک توکن NFT اثر هنری شکست خورد، و شخص دیگری با پیشنهاد بالاتر برنده مزایده شد.

به گذارش ارزنیوز؛ جاستین سان (Justin Sun) در آستانه‌ی بدست آوردن اثر هنری ۵۰۰۰ روز اول بود و چند ثانیه تا برنده‌ی این مزایده شدن فاصله داشت اما اوضاع آنطور که انتظار آن را داشت پیش نرفت.

فروش اثر هنری دیجیتالی (THE FIRST 5000) ۵۰۰۰ روز اول در خانه حراج کریستی به عنوان اولین توکن NFT فروخته شده در این مرکز تاریخ‌ساز شد. این اثر سومین اثر با ارزش دنیا است که در زمان حیات سازنده‌اش به فروش می‌رسد.

پیشنهادات سریعاً به ۷ رقم رسید. جاستین سان فرصت را از دست نداد و در اخرین روز حراج و مبلغ ۶۹ میلیون دلار را برای این اثر پیشنهاد داد. ۶۰ میلیون برای هنرمند خالق این اثر و ۹ میلیون دلار نیز برای خانه کریستی، با نزدیک شدن به پایان حراج، برای پیشنهاد جاستین تقریباً رقیبی وجود نداشت تا این اثر را از کسی که برای صرف شام با وارن بافت ۴.۵ میلیون دلار هزینه کرده بود برباید.

درلحظه‌ی آخر یک فرد ناشناس با پیشنهاد ۲۵۰ هزار دلار بیشتر فرصت برنده شدن در مزایده را از جاستین گرفت.

جاستین سان تمام تلاش خود را کرد و مدعی است که پیشنهاد 70 میلیون دلاری را نیز ثبت کرده است اما کریستی آن را پردازش نکرده است. در نهایت او این رقابت را باخت و اثر هنری ۵۰۰۰ روز اول به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار فروخته شد.

جاستین سان از این فرصت استفاده کرد و بلاکچین ترون را برای توسعه پلتفرم کریستی تبلیغ کرد.
پیام جاستین سان:
if you need my assistance in incorporating blockchain technology to your system, let me know! Happy to help
اگر به کمک من در استفاده از فناوری بلاک چین در سیستم خود نیاز داشتید، به من خبر دهید؛ خوشحال می‌شوم.

اما چه کسی در مزایده پیروز شد؟

برنده مزایده برای مدتی نامعلوم بود. در این حین رسانه‌ها معتقد بودند که خود جاستین سان برنده بوده؛ تا اینکه بالاخره او این ادعا را رد کرد. خانه مزایده کریستی در توییتی اعلام کرد که برنده این مزایده یک سرمایه‌گذار با نام مستعار Metakovan بوده است.

چه کسی برای توکن NFT یک اثر هنری دیجیتالی ۶۹ میلیون دلار خرج کرده است؟ چرا؟

برنده این مزایده مدت‌هاست که در اکوسیستم NFT فعالیت می‌کند. Metakovan بنیان‌گذار و توسعه دهنده صندوق Metapurse است. Metakovan در حساب کاربری خود در این مورد اظهار نظر نکرده است اما حساب رسمی صندوق متاپرس این خبر را تایید کرده است.

صندوق متاکوان درست همانند کسانی که آیتم‌های کلکسیونی را به قیمت بالا تهیه می‌کنند، برای خرید توکن‌های منحصر به فرد پول‌های هنگفتی هزینه می‌کند. هنوز معلوم نیست که این شخص چه کسی باشد.

قیمت‌گذاری مجدد، مشوق بسیاری از سرمایه‌گذاران است. به عنوان مثال توکن‌های کریپتوپانک که از نمونه‌های اولیه NFTها به‌شمار می‌روند در همان ابتدای کار ارزش اقتصادی چندانی نداشتند، با این حال در سال جاری برخی از آنها به قیمت‌های میلیون دلاری رسیده‌اند.

با این‌حال مایک وینکلمن (که با نام مستعار Beeple شناخته می‌شود) معتقد است از آنجا که مالکیت آثار هنری دیجیتالی به افراد برمی‌گردد هرکدام از آنها ازش منحصر به‌فردی دارند. او همچنین معتقد است که از منظر کاربردهای این فناوری، تنها در قدم‌های اول قرار داریم. او در مصاحبه با CNBC اعلام کرد که در آینده از فناوری NFT برای اثبات مالکیت کالاها، صحت سنجی مدارک، فروش بلیط کنسرت و غیره استفاده خواهد شد.

لینک منبعCointelegraph

یک دیدگاه

 1. World’s Best Neck Massager Get it Now 50% OFF + Free Shipping!

  Wellness Enthusiasts! There has never been a better time to take care of your neck pain!

  Our clinical-grade TENS technology will ensure you have neck relief in as little as 20 minutes.

  Get Yours: hineck.online

  Best,

  Lorenza
  یک اثر هنری تبدیل به توکن NFT شد و ۶۹ میلیون دلار به فروش رسید | ارزنیوز – پایگاه خبری ارزهای دیجیتال و بلاکچین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید