چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار یک صرافی هر واحد بیت کوین را ۶ هزار دلار فروخت؛ برای...

یک صرافی هر واحد بیت کوین را ۶ هزار دلار فروخت؛ برای پس دادن بیت کوین ها در خواست کرد

به دلیل مشکل فنی در صرافی فیلیپینی (PDAX)، تعدادی از معامله‌گران بیت کوین توانستند هر بیت کوین را به قیمت ۶ هزار دلار خریداری نمایند.

براساس گزارش سایت کریپتوپوتیتو؛ مشکلی فنی رخ داده باغث شد تا قیمت بیت کوین در صرافی (PDAX) حدودا  ۸۸  درصد از  قیمت اصلی بیت کوین پایین‌تر بفروش برسد.

بنابر ادعای این صرافی؛‌ افزایش حجم معاملات باعث بروز مشکل فنی شده است. در زمان بروز این مشکل بیت کوین در محدوده‌ی قیمت ۵۰ هزار دلار معامله می‌شد. با وجود این موضوع کاربران موفق شدند هر واحد بیت کوین را با پرداخت تنها ۶ هزار دلار بخرند.

کمی بعد این صرافی تمام فعالیت‌های بستر خود را به تعلیق درآورد ولی دیر شده بود! برخی از معامله‌گران توانسته بودند سرمایه‌های خود را از صرافی خارج کنند.

این صرافی ار کاربران خود خواست که بیت کوین‌های ارزان خود را به صرافی برگردانند، در غیر این صورت از آن‌ها شکایت خواهد کرد. هنوز این که این صرافی با چه دلایلی می‌خواهد از کاربران شکایت نماید مشخص نیست زیرا تمامی معاملات به صورت قانونی و شرایط صرافی بوده است. تعدادی از کاربرانی صرافی نیز ادعا داشتند که پیام‌های اینچنینی دریافت کرده‌اند، یکی از کارشناساسان در این باره اضهار نظر کرد:

مشکلی فنی به‌وجود آمده در صرافی فیلیپینی به کاربران اجازه داد که بیت کوین‌ها را با قیمت ۶ هزار و صد دلار خریداری کرده و آن را به ولت خود انتقال دهند. ممکن است در صورت برتگرداندن بیت کوین‌ها از آن‌ها شکایت شود. اما قوانین و شرایط صرافی این است که سفارش‌ها تهایی و غیرقابل بازگشت هستند.

این موضوع همزمان با فعالیت‌های نهنگ‌های بزرگ بیت کوین رخ داده است. طبق گزارش‌هایی که در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود، اشتباه یک نهنگ بیت کوین باعث رخ دادن این مشکل شده است. با توجه به گفته‌ها ادعا شده است که این نهنگ ۳۱۶ واحد بیت کوین را به جای فروش با قیمت ۴۷ هزار دلار با قیمت ۶ هزار و ۱۰۰ دلار بفروش رسانده! همین موضوع باعث شده است که این صرافی برای مدتی معاملات خود را متوقف نماید.

صرافی PDAX مجبور شد برای کنترل این شرایط فعالیت بستر صرافی خود را به حالت تعلیق درآورد؛ همین موضوع نیز اعتراض مشتریان را در پی داشت. طبق گفته‌ها کاربران به مدت ۳۶ ساعت به پستر صرافی دسترسی نداشته‌اند.

کاربران مدعی شدند بسیاری از موقعیت‌های معاملاتی خود را از دست داده و موفق به بستن موقعیت‌های خود نیز نشدند.

یکی از کاربران صرافی در توئیتی اعلام نمود:

PDAX عزیز،‌ تا همین الان به حساب‌ها دسترسی نداریم، بسیاری از وعده‌هایتان را زیر پا گذاشتید. به غیر از مشکل بیت کوین پول ما در صرافی شما گیر است.

PDAX با منتشر کردن یک گزارش کامل،‌ اتفاقات افتاده را تشریح نمود. بنابر ادعای این صرافی؛ یک سفارش بدون پشتوانه این مشکل را ایجاد کرده بود. همچنان اظهار کرد که ۹۵ درصد از حساب‌های کاربری آن بازیابی شده‌اند. مدیرعاملی این صرافی بیان کرد:

کاملا نسبت به این که کاربران از این که می‌توانستند بیت کوین‌ها را با قیمت پایین‌تر خریداری نمایند اما نتوانستند و نارحت هستند را درک می‌‌کنم،‌ اما بیت کوین‌هایی که از آن‌ها بحث می‌کنیم هیچ وقت در مالکیت صرافی نبوده‌اند،  به همین دلیل چیزی برای خرید و فروش وجود نداشته است.

در ادامه این صرافی بیان کرده است که آماده‌ی ارائه‌ی خدمات پشتیبانی به مشتریان خود است.

خلاصه:‌

به‌دلیل مشکل فنی در صرافی فیلیپینی (PDAX)، برخی معامله‌گران بیت کوین موفق شدند هر واحد بیت کوین را با قیمت ۶ هزار دلار بخرند!

منبع:

https://cryptopotato.com/crypto-exchange-mistakenly-sold-bitcoin-for-6000-now-requests-users-to-return-it/

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید