چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه اخبار یک فرودگاه در نیویورک آزمایش برنامه تمیز کردن ویروس کرونا را که...

یک فرودگاه در نیویورک آزمایش برنامه تمیز کردن ویروس کرونا را که مبتنی بر بلاک چین است آغاز کرده است

ارز نیوز

طبقه cointelegraph ، به منظور شیوع همه گیر سریع ویروس کرونا ، فرودگاه آلبانی آزمایش “برنامه ردیابی سلامتی” را به منظور ردیابی تمیزی سطوح و اشیا داخل فرودگاه آغاز کرده است.

این برنامه ، توسط شرکت جنرال الکتریک (GE) و با مشارکت TE-FOOD و Eurofins توسعه یافته است. هدف آن ارائه تجربه سفر ایمن در طی شیوع ویروس کرونا است. با استفاده از بلاکچین سازمانی Microsoft Azure ساخته شده است. طبق اعلام فرودگاه آلبانی ، این آزمایش سه ماه طول خواهد کشید.

هدف این برنامه ارائه اطلاعات به مسافران در مورد تمیزی سطوح قبل از لمس مسافران در زمان واقعی با آنها است. مسافران می توانند از طریق اسکن برچسب های کد QR که در فرودگاه پراکنده شده اند ، با استفاده از تلفن های خود این اطلاعات را جمع آوری کنند. بیش از 45 برچسب بارکد QR در مناطق و روی اشیا اطراف فرودگاه قرار داده شده است.

این برنامه همچنین به مسافران این امکان را می دهد تا نظرات فردی خود را در مورد تمیزی یک سطح خاص بیان کنند.

فیلیپ کالدرون (Philip Calderone)، مدیرعامل اداره فرودگاه شهرستان آلبانی ، اظهار داشت:

“استفاده از برنامه پیشگامانه سلامتی ردیابی GE اولین قدم اصلی در تلاش های مشترک ما برای تلفیق راه حل های دیجیتالی جدید برای ایجاد سفرهای ایمن در دنیای پسا همه گیر است.”

دولت های دیگر نیز برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا به فناوری بلاکچین روی آورده اند.

به عنوان مثال ، شرکت سنگاپوری پرلین یک برنامه تلفن همراه مبتنی بر بلاکچین به نام “ICC AOKpass” ایجاد کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا وضعیت COVID-19 خود را فورا تأیید کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید