سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار چینالیسیس، اطلاعات کاربران را بدون اجازه در اختیار مراجع قضایی می‌گذارد

چینالیسیس، اطلاعات کاربران را بدون اجازه در اختیار مراجع قضایی می‌گذارد

اسناد لو رفته از (The block) نشان می‌دهد که چینالیسیس با استفاده از یک کاوشگر بلاک به آی پی کاربران خود دسترسی داشته و اطلاعات آن‌ها را در اختیار مراجع قانونی می‌گذارد.

به گزارش ارزنیوز، بر اساس اسناد منتشر شده از سوی The block، روز گذشته مدارکی مبنی بر استفاده چینالیسس از یک کاوشگر بلاک جهت دسترسی به اطلاعات آی پی کاربران منتشر شده است که عنوان می‌شود این شرکت از آی پی‌ها و اطلاعات برای گزارش‌دهی و کمک به نهادهای قانونی استفاده می‌کند.

بر طبق این گزارش، اطلاعات مطرح شده، در طی نشست اخیر جهت معرفی چینالیسیس به نهادهای قانونی ایتالیا منتشر شده است.

این منبع خبری همچنین ادعا می‌کند: چینالیسیس از سرویس والت اکسپلورر برای دسترسی به اطلاعات آی پی کاربران خود استفاده کرده است.

هنوز مشخص نیست که این نشست معرفی چه زمانی برگزار شده  و یا چینالیسیس چه زمانی این ابزارها را توسعه داده است اما گفته می‌شود که این اطلاعات از طریق اسناد پنهان تیم دارک وب پلیس امنیت اطلاعات ایتالیا به دست آمده است.

این در حالی است که در وب‌سایت والت اکسپلورر هیچ اشاره‌ای به استفاده از قالب خدمات چینالیسیس نشده است و همچنان اخبار منتشر شده از این نشست و همکاری در هاله‌ای از ابهامات می‌باشد.

لازم به ذکر است، چینالیسیس بزرگ‌ترین شرکت تحلیل داده در حوزه بلاک چین بوده و با نهادهای امنیتی و حقوقی بسیاری در آمریکا همکاری می‌کند.

صبح امروز نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: برای تحریم حساب‌های صرافی روسی، از خدمات چینالیسیس استفاده خواهیم کرد.

لینک منبعtheblockcrypto

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید