سه‌شنبه 3 خرداد 1401
خانه اخبار 300 پردازشگر گرافیکی استخراج، در تور صید هنگ کنگ

300 پردازشگر گرافیکی استخراج، در تور صید هنگ کنگ

مقامات هنگ کنگ مدعی هستند که در یک عملیات ضد قاچاق در آب‌های فرودگاه بین المللی هنگ کنگ 300 واحد پردازشگر گرافیکی (GPU) استخراج پاداش بلوک را توقیف کردند.

به گزارش ارزنیوز؛ گمرک هنگ کنگ در بیانیه‌ای تأیید کرد که این عملیات هنگامی آغاز شد که افسران آن، چند مرد مشکوک را در حال جابه جا کردن و انتقال کارتن‌هایی از یک کشتی صیادی به یک قایق تندرو بودند، مشاهده کردند. علیرغم فرار مظنونین، مأموران توانستند کشتی ماهیگیری را مصادره کرده و دسته زیادی از کالاهای قاچاق را که شامل مواد غذایی با ارزش، محصولات الکترونیکی و لوازم آرایشی بود توقیف کنند.

همانطور که بعداً یک رسانه محلی گزارش داد، در میان مواردی که مقامات کشف و ضبط کردند 300 پردازشگر گرافیکی استخراج  ارزدیجیتال Nvidia 30HX (CMP) بود.

انویدیا برای جبران کمبود پردازنده‌های بازی خود در بازار، این سری GPU استخراج بلوک را منتشر کرد و ماینرها با جمع آوری تمام پردازنده‌های گرافیکی خود ادامه داده و با کم شدن این قطعات در بازار، باعث ناراحتی گیمرها شده‌اند.

یافتن قطعات با عنوان 30HX CMP کاملاً دشوار شده است، به طوری که برخی از فروشگاه‌ها اظهار داشته‌اند که این قطعات اکنون توسط تولید کنندگان شخص ثالث تایوانی پالیت (Palit) و گیگابایت (Gigabyte) تولید شده‌اند. این پردازنده‌ها در مقایسه با سایر پردازشگر گرافیکی استخراج  ارزدیجیتال در این محدوده قیمت، نیز نسبتاً ناکارآمد است.

با این حال، آن‌ها همچنان تقاضای زیادی دارند زیرا بیشتر استخراج کنندگان پاداش بلوک در حال حاضر سودهای کلانی کسب می‌کنند.

همانطور که CoinGeek اخیراً گزارش داد، سایت 500.com ماینرهای ای اس آی سی یا همان مدار مجتمع ویژه اپلیکیشن (ASIC=application-specific integrated circuit) را خریداری کرد که به سال 2016 برمی‌گردد. اگرچه این قطعات  ناکارآمد هستند، اما در بازار فعلی که اکثر ارزهای دیجیتال قیمت های بالایی دارند، هنوز سودآور هستند.

فضای ناآرام در هنگ کنگ، ادامه تقاضای فزاینده تجهیزات ماینینگ، به ویژه در چین را نشان می‌دهد. غول اقتصادی آسیا اکثر استخراج کنندگان در سطح جهان را تشکیل می‌دهد. این یکی از بدترین آسیب‌های کمبود تراشه جهانی بوده است که منجر به کاهش عرضه ASIC شده برای ماینرها است.

علاوه بر کمبود ای اس آی سی(ASIC) ، استخراج کنندگان چینی باید با خفقانی که دولت چین بر ارزهای دیجیتال مقابله کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید