چهارشنبه 4 خرداد 1401
خانه تحلیل آلت کوین آدا با جهش قیمت 27 درصدی خود در شبانه روز گذشته؛ به...

آدا با جهش قیمت 27 درصدی خود در شبانه روز گذشته؛ به سومین ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شد

ارز دیجیتال کاردانو (یا همان آدا) موج جدیدی از خرید را در تاریخ ۲۶ فوریه تجربه نموده که باعث شده قیمت آن به یک رکورد تاریخی دست پیدا کند. این ارز با رسیدن به سطح ۱.۲۹ دلاری، در حال حاضر به عنوان سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سهم بازار است.

داده‌های به دست آمده از (Cointelegraph Markets) و (TradingView) نشان می‌دهد که آدا در ساعات اولیه معاملات روز ۲۶ فوریه حدود ۲۷ درصد رشد داشته و از قیمت  ۰.۹۸ دلار به بالاترین قیمت خود در ۱.۲۹ دلار رسیده است.

آلت کوین کاردانو

در واقع رشد اصلی این ارز دیجیتال از تاریخ ۳ فوریه و همزمان با به‌روزرسانی Mary بر روی آن آغاز شده است. این به‌روزرسانی باعث شده تا همانند شبکه‌ی بلاک چین، امکان ایجاد قراردادهای هوشمند بر روی بلاک چین کاردانو نیز فراهم شود.

به‌روزرسانی Mary؛ یک نقطه ی  عطف بزرگ

«چارلز هوسکینسون» (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار شبکه‌ی بلاک چین کاردانو در اوایل ماه مارس در حساب کاربری هود در توئیتر، خبر به‌روزرسانی جدید را منتشر کرد. بدون شک افزایش قیمت اخیر آدا نیز تحت تأثیر همین به‌روزرسانی قرار گرفته است. پیش از این و همزمان با موج صعودی ارزهای دیجیتال، قیمت آدا به مدت کوتاهی به ۱.۱۷ دلار رسید، اما پس از فروکش کردن این موج، قیمت آن دوباره به زیر سطح یک دلار برگشت.

اما پس از این نقطه‌ی عطف، حجم معاملات آدا به یک رکورد تاریخی جدید در ۱۲.۸ میلیارد دلار رسید. بعلاوه سهم بازار این ارز رمزپایه نیز توانست به سطح ۵۸۰ میلیون دلار رسیده و با گذشتن از قیمت لایت کوین (Litecoin یا همان LTC)، به سومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از لحاظ سهم بازار تبدیل شود. همچنین VORTECS نیز با ترکیبی از داده‌های شامل نقاط حساس، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و حجم فعالیت‌های مرتبط با این ارز در توئیتر، امتیاز مشخصی را برای این ارز به دست آورد.

آلت کوین کاردانو

همان‌طور که در نمودار بالا مشخص است، امتیاز VORTECS برای آدا در تاریخ ۲۵ فوریه (و درست پیش از رشد ۲۴ ساعته و ۲۷ درصدی قیمت این ارز) به بالاترین رده خود در ۷۹ رسیده است.

امکان ایجاد قراردادهای هوشمند، اصلی‌ترین قابلیت و مولفه به‌روزرسانی Mary به شمار می‌رود و می‌تواند عملکردهای جدیدی را به اکوسیستم بلاک چین کاردانو به ارمغان آورد. در صورتی که این قابلیت با موفقیت پیاده‌سازی شود، کاربران شبکه اتریوم که به دنبال یک بستر با کارمزد کمتر برای پیاده‌سازی برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند، قادر به استفاده از این پلتفرم مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهند بود.

خلاصه:

با جهش قیمت آدای کاردانو، این ارز دیجیتال توانست خود را تا رده ی سوم جدول برترین ارزها بالا بکشد. آیا انقلابی نوین در راه است؟

منبع:

https://cointelegraph.com/news/cardano-is-now-a-top-three-cryptocurrency-as-ada-price-soars-27-in-24-hours

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید