چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
خانه اخبار ETF بیت کوین در روسیه مجوز نخواهد گرفت

ETF بیت کوین در روسیه مجوز نخواهد گرفت

روز گذشته، رئیس بانک مرکزی روسیه اعلام نمود که این کشور هنوز آمادگی لازم را برای صدور مجوز ETF بیت کوین نداشته و این نهاد مالی در برابر ارزها دیجیتال موضع سخت گیرانه دارد.

به گزارش ارزنیوز؛ رئیس بانک مرکزی روسیه می‌گوید کشور از آمادگی لازم برای صدور مجوز صندوق قابل معامله بیت کوین برخوردار نیست. اظهارات الویرا نابیولینا بیانگر موضع سخت‌گیرانه این نهاد مالی در قبال ارزهای دیجیتال است.

وی در حالی این مطلب را اعلام کرد که نخستین صندوق قابل معامله بیت کوین در آمریکا عرضه شده است. صندوق معامالات آتی بیت کوین پروشرز ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) در بورس نیویورک شروع به کار کرد و حجم معاملات آن در روز نخست به حدود یک میلیارد دلار رسید.

از سوی دیگر دستورات صادره از سوی نهاد نظارتی نیز اصرار دارد که مدیران دارایی نباید دارایی‌های ارز رمزنگاری شده را در صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک قرار دهند. CBR در ادامه از کارگزاران و معتمدان خواست از ارائه مشتقات شبه با دارایی‌های زیربنایی، به سرمایه گذاران فاقد صلاحیت، خودداری کنند.

گزارشات همچنین نشان می‌دهد که قانون‌گذاران روسی در حال بررسی و اعمال محدودیت‌های قانونی برای وجوهی هستند که سرمایه گذاران خصوصی می‌توانند در رمزنگاری قرار دهند.

قانون دارایی‌های مالی دیجیتالی که در ابتدای سال جاری به اجرا درآمد، شرایط حاکم بر ارزهای رمزنگاری شده را تا حدی سازماندهی کرد، اما مقامات اعلام کرده‌اند که برای اطمینان از تنظیم جامع فضای رمزنگاری روسیه، قوانین بیشتری نیز لازم است.

بنابراین CBR با قانونی شدن گردش بیت کوین و موارد مشابه مخالف بوده و رمز ارزها را جایگزینی ممنوعه برای پول می‌داند.

لینک منبعnews.bitcoin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید