سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401
خانه اخبار اخبار اشخاص oasis به دنبال استفاده از روش‌های محرمانه و ناشناس

oasis به دنبال استفاده از روش‌های محرمانه و ناشناس

بنیاد oasis، روز جمعه، در وبلاگی اعلام کرد که tidal finance بیمه و خدمات غیر متمرکز خود را درشبکه oasis پیاده خواهد.

به گزارش ارزنیوز؛ در پست اخیر وبلاگ بنیاد oasis، یکی از شاخه‌های oasis lab، بر این موضوع تأکید شد که در نظر گرفتن بیمه برای کاربران پلتفرم مهم خواهد بود، زیرا Oasis در حال بررسی پیشنهادات DeFi خود است و با همکاری قراردادهای هوشمند محرمانه، Oasis قادر به استفاده از روش‌های جدیدی مانند رأی‌گیری ناشناس و دموکراتیک می‌باشد که با استفاده از آن می‌تواند رأی دهندگان و حریم خصوصی کاربران را حفظ کند.

این حرکت اشاره به همان مبحثی دارد که در اکوسیستم Ethereum DeFi بنا شده است، جایی که چندین پروژه در حال راه اندازی سیستم عامل‌های جدید بیمه هستند یا قصد دارند مستقیماً پوشش پیشنهادی خود را در لایه پروتکل ایجاد کنند.

تمرکز جدید این سیستم برروی چیست؟

بلاکچین متمرکز بر حریم خصوصی، که توسط یکی از 100 مورد برتر در Crypto Dawn Song تأسیس شده است، در تلاش برای جذب ترافیک و پذیرش هرچه بیشتر کاربران، استراتژی‌های مختلفی را در طول سال‌ها، در پیش گرفته است. در سال 2018 این شرکت با متوقف شدن باقی مبادلات بازار ارز دیجیتال، مبلغ 45 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرد و در مواردی مانند اعلام سوابق پزشکی و مشخصات افرادی که اطلاعات شخصی خود را می‌فروختند، به عنوان بخشی از یک شبکه محاسباتی امن برای حریم خصوصی، معرفی شد.

هنگامی که دپارتمان اصلی شبکه در 19 نوامبر 2020 شروع به کار کرد، این گروه تمرکز را بر امور مالی غیرمتمرکز گذاشتند و بهره برداری از طرح وام‌های وثیقه‌ای را با استفاده از چک‌های اعتباری در دنیای واقعی وعده دادند. به دنبال راه‌اندازی شبکه اصلی، فروش توکن این ارز در تاریخ 25 نوامبر انجام شد که ارزش 10 میلیون دلار را برای این شرکت به همراه داشت.

استراتژی فعلی این شرکت شامل چند طرح ابتکاری متمرکز بر داده‌های بزرگ، بالا بردن حریم خصوصی داده‌ها و رسیدگی بر امور مالی غیرمتمرکز است. سال گذشته این شرکت پروژه‌ای را به Binance اعلام کرد که اجرای این طرح به صرافی‌ها اجازه می‌دهد تا اطلاعات تهدید در مورد کلاهبرداری و هک را ارزیابی کرده و به طور محرمانه به اشتراک بگذارند. آن‌ها در اوایل سال جاری با شرکت خودروساز BMW همکاری کردند تا ذخیره اطلاعات مخفی را برای محافظت از حریم خصوصی، در حالی که داده‌ها در سرتاسر سیستم داخلی به اشتراک گذاشته می‌شود، ایمن نگاه دارند.

اما در این بین، همکاری با تیدال (TIDAL) ممکن است، نشانه‌ی تمرکز دوباره‌ی oasis بر DeFi باشد.

در ماه فوریه، آن فاور-ویلیس، Oasis، جنجال کلاهبرداری حماسه‌ای Gamestop / Robinhood را بر عهده گرفت و بیان کرد که این اعلامیه به وضوح نیاز به ساخت سیستم‌های غیرمتمرکز را نشان می‌دهد و کاربران و افراد را قادر می‌سازد تا اطلاعات و منابع مالی خود را کنترل کنند.

لینک منبعcointelegraph

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید